FANDOM


Barry- drugorzędny antagonista w filmie Doktor Dollitle z 2020 roku. Jest tygrysem bengalskim o złoto zakończonych kłach, który próbuje pożreć doktora w ramach zemsty za porzucenie go lata wcześniej i nie dokończenie jego terapii.

Biografia

Lata wcześniej, doktor Dollitle przebywał na Wyspie Piratów i rozpoczął leczenie tygrysa. Wiadomo było, że on i Barry zaczęli robić postępy, ale wkrótce po tym, Dollitle zakochał się w córce króla Rassouli'ego- Lilly i uciekł z nią. Barry wkrótce po tym kompletnie oszalał i znienawidził weterynarza.

Gdy po 7 latach Dollitle został uwięziony w Pałacu, ponownie spotkał Barry'ego. Tygrys usiłował go zabić, ujawniła się jego choroba psychiczna gdy zaczął opowiadać o swojej matce, nie panując przy tym nad swoimi emocjami. Wkrótce tygrys upada i zaczyna użalać się nad sobą mówiąc, że chce być jedynie dobrym synem i pragnie, aby ,,Jego mamusia była z niego dumna". Tygrys stwierdza, że ,,Nie ważne co zjem, i tak to mało by ją [jego matkę] zadowolić". Barry zaczyna płakać, lecz nagle przestaje, zdając sobie sprawę, że mógłby zadowolić matkę, gdyby zjadł Dollitle'a. Wielki kot ponowny raz rzuca się na weterynarza twierdząc, że ,,Każda matka pragnie, aby jej syn dorósł i zjadł doktora". John stwierdza, że Barry jest chory, a ten w akcie wściekłości goni go po całej celi.

Dollitle rozprasza tygrysa światem, lecz ten szybko orientuje się w oszustwie i atakuje John'a.

Papuga Polly próbuje ratować lekarza, ale Barry atakuje ją, i uderzeniem łapy łamie jej skrzydło.

Do akcji wkracza goryl Chee-Chee, który pokonuje swój strach a to pomaga mu z kolei pokonać Barry'ego. Goryl nokautuje tygrysa kopnięciem w krocze i przudusza go, powodując, że tygrys chwilowo traci przytomność, a gdy ją odzyskuje, nie ma siły wstać. Leżąc na ziemii, szepcze ,,Mamusiu, jesteś ze mnie dumna ?".

Jego dalsze losy są nie znane.

Osobowść

Barry jest tygrysem z zaburzeniami psychicznymi. Cierpi z powodu niedocenienia go przez jego matkę i z tego powodu prawdopodbnie zachorował na kompleksy (jego głównym był Komleks matki; to przez jej krytykę Barry czuł, że jest niedoceniony i robił wszystko, aby jej zaimponować, to prawdopodobnie go przerosło i doprowadziło do choroby psychicznej). Barry jest niezwykle agresywny i w kilka chwil może ze spokojnego i miłego przemienić się w agresywnego i bezwględnego.

Wygląd

Barry jest dużym tygrysem bengalskim ze złoto zakończonymi kłami w górnej szczęce i żółte oczy. Jego sierść jest pomarańczowo-biała z czarnymi pionowymi pasami i czarną końcówką ogona. Tygrys ma długie, białe wibrysy. Barry miał długą sierść po obu stronach pyska.

Ciekawostki

  • Nie wiadomo, dlaczego jego kły w górnej szczęce były złoto zakończone,
  • Jego chorba psychiczna jest skopiowaną formą przekazu filmu Dollitle z 1998, gdzie Jack, chory tygrys z cyrku, usiłuje zabić się poprzez skok z wieży.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.