FANDOMBasque Grand jest antagonistą w mandze i anime Fullmetal Alchemist. W mandze i anime Brotherhood generał brygady Basque Grand, „Żelaznokrwisty Alchemik”, jest pośmiertną postacią i ofiarą Scara, który mimo to miał mężne cechy, takie jak pomaganie przedstawicielowi Ishvaru w negocjacjach podczas wojny. Natomiast jego wersja pojawiająca się w anime z 2003 roku jest złośliwym, żądnym władzy człowiekiem, zainteresowanym jedynie statusem i własnymi planami.

Anime z 2003 roku Edytuj

W serialu anime z 2003 roku Basque Grand odgrywa bardziej znaczącą rolę we wczesnej historii jako antagonista, po raz pierwszy pojawiając się w 6 odcinku i pokazuje, jak nęka Shou Tuckera do dostarczania wyników badań związanych z chimerami, aby pułkownik Mustang lub nowo przejęty Edward Elric nie zyskali nad nim przewagi. Zmusza Elriców do opuszczenia domu Tuckera po tym, jak dowiaduje się, że Ed próbuje uzyskać dostęp do badań Tuckera bez zezwolenia, a później próbuje odwieźć córkę Tuckera, Ninę, do laboratorium na badania (prawdopodobnie Piątego Laboratorium) po tym, jak okazuje się, że jej ojciec eksperymentował na niej, ale Elricowie interweniują, aby pozwolić Ninie uciec tylko po to, by następnie została zamordowana przez Scara. Grand ponownie pojawia się w 13 odcinku, przerywając rozmowę Eda i Hughesa o doktorze Marcoh, aby ujawnić swoje obrzydzenie do Kryształowego Alchemika z powodu dezercji podczas wojny w Ishvarze, a także przymusowo przenosi wszystkich oficerów z Central City do East City. Później się jeszcze ujawnia w wyniku obecności Scara w Central City i zagrożenia, jakie stanowi dla Państwowych Alchemików. Grand, w 14 odcinku, podąża za Edem i Alem do obecnej lokalizacji doktora Marcoh w Bezimiennej Wiosce i wkracza z plutonem żołnierzy, aby aresztować Kryształowego Alchemika i skonfiskować swój Czerwony Kamień Edowi. Samochód pancerny zatrzymuje jednak Scar. Pomimo posiadania dodatkowej mocy Czerwonego Kamienia u swojego boku, Grand był tak zajęty próbą użycia kamienia, że ​​Scara zaatakował jako pierwszy. Basque Grand zostaje następnie zabity przez mściciela z Ishvaru.

Podczas retrospekcji Tima Marcoh w 15 odcinku, Grand, który miał rangę pułkownika, był jednym z dowódców podczas wojny domowej w Ishvarze. Wbrew życzeniom Marcoh, Grand zezwala na wykorzystanie badań doktora do wzmocnienia uprawnień Państwowych Alchemików w celu szybkiego zakończenia wojny, nie dbając o życie Ishvarczyków, ponieważ śmierć żołnierzy i cywilów jest częścią wojny. Rozkazuje także, aby Roy Mustang zabił rodziców Winry. Mimo że służyli jako lekarze na wojnie i leczyli obie strony, Urey i Sara Rockbell zostali oskarżeni o leczenie powstańców z Ishvaru, którzy zabijali żołnierzy Granda.

Później, podczas infiltracji Piątego Laboratorium, Envy przebiera się za Basque'a Granda, aby przenieść więźniów do miejsca, gdzie będą służyć jako składniki do Kamienia Filozoficznego i próbuje oszukać Edwarda, ale nie udaje mu się to z powodu obecności Stalowego Alchemika przy śmierci prawdziwego Generała Brygady.

Kiedy Ed zostaje przetransportowany na Ziemię, są plakaty z mężczyzną, który może być odpowiednikiem Basque'a na Ziemi.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.