Nie da się wyłapać ich wszystkich.

—Beatrice dzieli się swoimi wątpliwościami z inną wiedźmą o planie Jej Wysokości Wiedźmy.


Beatrice to wspomagająca antagonistka oraz jedna ze złowrogich wiedźm będąca podwładną Jej Wysokości Wiedźmy w powieści dla dzieci The Witches z 1983 roku napisanej przez Roalda Dahla oraz jej filmowej z 1990 roku. Beatrice jest pechową wiedźmą, która została spalona żywcem przez Jej Wysokość Wiedźmę.

W rolę Beatrice w filmie z 1990 roku, wcieliła się Nora Connolly.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Tak jak w przypadku innych wiedźm, ulubionym zajęciem Beatrice jest mordowanie dzieci z tego powodu, że pachną dla niej jak "psia kupa". Beatrice uczestniczy w corocznym sabacie wiedźm. Kiedy Jej Wysokość Wiedźma, każe innym wiedźmom zdjąć buty i peruki, Beatrice ukazuje swoje prawdziwe oblicze. Jednak po wysłuchaniu planu Jej Wysokości Wiedźmy dotyczącego zamordowania każdego dziecka w Anglii, Beatrice cicho mówi innej wiedźmie, że nie są w stanie wyłapać i zamordować każdego dziecka w Anglii albo ponieważ nie jest możliwe, aby zabiły je wszystkie, gdyż nie ma aż tylu wiedźmy w Anglii lub to czyste szaleństwo, ponieważ nie chciała zabijać tak wielu dzieci jednocześnie. Niestety, Jej Wysokość Wiedźma słyszy ją i zakłada, że Beatrice uważa jej pomysł za idiotyczny i kpi z jej planu. Jako karę Jej Wysokość Wiedźma spala ją żywcem, pozostawiając tylko popiół na krześle, pomimo próśb Beatrice o przebaczenie. To powoduje, że niektóre wiedźmy są zasmucone, ale inne uważają to za świetną rozrywkę. Śmierć Beatrice była tylko przypomnieniem dla wszystkich wiedźm, aby pozostały skupione. Babcia Luke'a mówi, że Jej Wysokość Wiedźma robi to każdego roku.

Ponieważ Beatrice została zabita przez Jej Wysokość Wiedźmę, nie podziela ona losu innych czarownic, gdy spożywają Formułę 86 i zamieniają się w myszy.

W filmie z 2020 roku, rola Beatrice jest taka sama ponieważ wciąż jest tą pechową wiedźmą spaloną przez Jej Wysokość Wiedźmę. Jednak zamiast wątpić w plan Jej Wysokości Wiedźmy, Beatrice pyta się jej co mogłyby by zrobić by jej plan zadziałał na co Jej Wysokość Wiedźma natychmiastowo spala ją żywcem i zmienia w kupkę popiołu tylko dlatego, że spytała się nieproszona. Pomimo tego iż została zamieniona w kupkę popiołu, Jej Wysokość Wiedźma, mówi, że to było doskonałe pytanie jakie zadała jej Beatrice.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Tak jak wszystkie wiedźmy, Beatrice nienawidzi dzieci i chce powodować u nich jak największy ból. Jednak istnieje u niej cień litości gdyż nie chciała zabić każdego dziecka w Anglii jednocześnie.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.