FANDOMBelius (ベリュース) – mniejszy antagonista w mandze Overlord oraz jej adaptacji anime. Jest kapitanem Teokracja Slane, który najechał wioskę Carne. Przebrał się za imperialnego rycerza z Imperium Baharu, aby zwabić Gazefa Stronoffa w pułapkę ustaloną przez Pismo Słoneczne. Został zabity przez Rycerza Śmierci Momonga.

Charakterystyka

Wygląd

Belius został opisany jako zwykły człowiek o blond włosach i szarych oczach. Nosił pełną zbroję i dzierżył miecz przywiązany u boku.

Osobowość

Belius był skłonny do gniewu i przemocy, ale okazał się być tchórzem, gdy jego życie było zagrożone.

Biografia

Postępując zgodnie z instrukcjami Niguna Grida Luina, Belius nakazał swoim ludziom zaatakować wioskę i schwytać wieśniaków. Dostał paraliżu, jak zobaczył, że Rycerz Śmierci bez wysiłku przecioł jednego z jego ludzi na pół, a potem rozkazał swoim ludziom atakować. Próbował nawet przekonać swoich ludzi dużymi sumami złota, by ocalili mu życie.

Jednak nikt nie był na tyle głupi, by poświęcić za niego życie, ponieważ nie mieli do niego szacunku ani lojalności. W pobliżu, zwłoki jednego z jego ludzi, zabitego przez Rycerza Śmierci, a następnie zamieniony w zombie, chwycił jego kostkę. Widząc to, Belius zaczął krzyczeć przerażony. Gdy stracił przytomność, upadł, a Rycerz Śmierci zbliżył się do niego. Rycerz Śmierci cisnął swoje ostrze w ciało Beliusa i dźgał go wielokrotnie, budząc go i brutalnie mordując, pomimo próśb o miłosierdzie.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.