Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.

Andres de Fonollosa, lepiej znany pod kryptonimem Berlin, jest głównym bohaterem hiszpańskiego serialu Netflix Dom z papieru.

Służy jako główny antagonista sezonu 1, później stał się antybohaterem w sezonie 2, a następnie pośmiertną postacią w sezonie 3, 4 i 5.

Wcielił się w niego hiszpański aktor Pedro Alonso.

Biografia[]

Andres de Fonollosa alias Berlin to bardzo udany przestępca poszukiwany w przypadku kradzieży biżuterii. Miał 27 napadów: sklepy jubilerskie, domy aukcyjne i samochody dostawcze. Jego największy skok miał miejsce na Champs-Élysées, gdzie ukradł 434 diamenty.

Wszedł do świata przestępczości, aby utrzymać wysoki standard życia, do którego był przyzwyczajony z kołyski.

Podczas wydarzeń z serialu dołącza do gangu przestępców, prowadzonego przez tajemniczego Sergio Marquinę, znanego również jako „Profesor”, i organizuje skok na wielką skalę w Fábrica Nacional de Moneda y Timbrell (Mennica Królewska Hiszpanii).

Później okazuje się, że Berlin jest starszym bratem profesora i jest tak samo geniuszem zbrodni jak on. Ujawniono również, że Berlin cierpi na miopatię Helmera, nieuleczalną chorobę zwyrodnieniową mięśni.

Advertisement