Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Berserker – antagonista pojawiający się w Fate/Zero. Jest sługą Kariya Matou w Czwartej Wojnie Świętego Graala i służy jako najbardziej osobisty wróg Szermierz podczas tej wojny, ze względu na jego prawdziwą tożsamość i fakt, że jego jedynym celem jest zemsta na niej.

W adaptacji anime w japońskiej wersji głosu użyczył mu Ryotaro Okiayu, natomiast Kyle Hebert w angielskiej.

Biografia

Wczesne życie

Sir Lancelot.jpg

Berserker był niegdyś rycerzem Okrągłego Stołu, Lancelotem, i był lojalnym rycerzem swego króla, Artorii. Był jednym z jej niewielu przyjaciół, znającym jej prawdziwą płeć i umiejętności Excalibura. Jednak Lancelot zakochał się w żonie Artorii, królowej Ginewrze, którą poślubiła, aby zachować obraz, że jest mężczyzną. Lancelot rozważał ucieczkę z Ginewrą z Camelotu, ale nie zdecydował się na to ze względu na lojalność i obowiązek wobec Artorii. Niestety polityczni wrogowie króla ujawnili ich romans, a Ginewrę skazano na śmierć. Lancelot próbował uratować swoją miłość, zabijając wielu innych rycerzy, gdy to robił. Artoria wybaczyła Lancelotowi, ale Gawain znienawidził go, ponieważ dwóch zabitych rycerzy było braćmi Gawaina. Równowaga Okrągłego Stołu została złamana, co doprowadziło do wojny, która zrujnowała ziemię. Lancelot został ekskomunikowany, ale starał się pomóc Artorii w bitwie pod Camlann, ale Gawain odwrócił go.

Czwarta Wojna Świętego Graala

W dzisiejszych czasach Lancelot został wezwany jako sługa Kariya Matou klasy Berserker na Wojnę Świętego Graala, ponieważ Zouken Matou uznał, że wynagrodzi to Kariyę, który nie jest magiem.

W pierwszej konfrontacji pomiędzy Sługami, Berserker nagle przybył i został zaatakowany przez Łucznika. Jednak był w stanie się mu przeciwstawić, dzierżąc broń wystrzeloną przez Bramę Babilonu należącą do Łucznika. Kiedy Łucznika otrzymał rozkaz wycofania się, Berserker szybko zaatakował Szermierz, a Kariya nie był w stanie go kontrolować. Lansjer próbował bronić Szermierz, ale jego mistrz Kayneth Archibald El-Melloi użył Zaklęcia Rozkazu, aby zmusić go do walki obok Berserkera. Jednakże Jeździec interweniował, atakując Berserkera swoim rydwanem i zmuszając go do odwrotu.

Wkrótce potem, gdy pozostali Słudzy walczyli z Zaklinaczem, Berserker przybył i przejął myśliwiec przy pomocy swojego Szlachetnego Widma. Kariya wysłał go przeciwko Łucznikowi i dwaj zaczęli ze sobą walczyć ścigając się w powietrzu, dopóki Szermierz nie zwróciła na siebie uwagę Berserka. Lancelot postanowił ją zaatakować, ale przeszkodził mu w tym Łucznik, zmuszając go do ponownego wycofania się. Jakiś czas później Berserker porwał Irisviela von Einzberna z rozkazu swojego pana, który zawarł umowę z Kireim Kotomine, używając swojej mocy, aby wyglądać jak Jeździec. Tak więc Szermierz podążył za prawdziwym Jeźdźcem, podczas gdy Berserker dostarczył Irisviel w ręce Kariya. Wkrótce potem Berserker stanął do walki z Szermierz.

W walce Szermierz zdołała go rozbroić i uszkodzić jego zbroję. Jednak kiedy ruszyła, by go wykończyć, Berserker złapał jej miecz w swoje ręce. Ponieważ ostrze było niewidoczne, Szermierz zdała sobie sprawę, że jedynym sposobem, w jaki Berserker mógł znać kształt i długość ostrza, było to, że znał ją za życia.

Szzemierz poprosiła Berserkera o jego prawdziwe imię, a on w odpowiedzi na to wezwał swój miecz, Arondight, i rozciął hełm, by odsłonić twarz. Szermierz była wstrząśnięta i pokonana poczuciem winy z powodu upadku Lancelota, pozostawiając ją bezradną wobec Berserkera. Ale kiedy ruszył, by ją wykończyć, nagle zamarł w miejscu, dzięki temu, że jego mistrz został wyczerpany z całej many, co spowodowało, że został odcięty od źródła energii.

Szermierz skorzystała z okazji, by wbić Excalibura w Berserka, wykańczając go. Powiedziała mu, że chce, aby Święty Graal cofnął jej błędy, w tym jej udział w upadku Lancelota. Berserker powiedział Szermierz, że chciałby, by ukarała go za jego zbrodnie. Ale ponieważ tak szybko mu wybaczyła, Lancelot nie był w stanie wybaczyć sobie, a gdy go trzymała, powiedział, że w końcu umrze w ramionach swego pana jako lojalny rycerz. Lancelot umarł, mówiąc, że Szabla jest największym z królów i wszyscy, którzy jej służyli, tak myśleli.

Ciekawostki

  • Zanim ujawniono tożsamość Berserkera, nazywano go Czarnym Rycerzem.

Galeria

Advertisement