FANDOMBezgłowi Mnisi (ang. Headless Monks), bądź Zakon Bezgłowych (ang. Order of The Headless) – zakon występujący w serialu Doktor Who, składający się głównie z trzeciorzędnych antagonistów.

Cechy

Ze względu na brak głów, Mnisi nie byli zaliczani do istot żywych. Nie byli również zdolni do oszukania i odczuwania strachu. Pomimo braku głowy, byli zdolni do wyczucia osób znajdujących się w pobliżu. Mogli również wytwarzać płomienie w rękach oraz przekierowywać moc do mieczy, które posiadali. Mnisi mogli być z łatwością zabici jak każda istota człekokształtna: od uderzenia falą energetyczną, strzałem z broni palnej lub wskutek odniesienia ran ciętych.

Odcinanie głów wśród Mnichów było poparte przekonaniem, że należy kierować się sercem, aniżeli rozumem. Odcięte głowy Mnichów, w zależności od zamożności takowego, mogły być przechowywane w pojemnikach (gdzie pozostawały nienaruszone) bądź złożone w grocie nazywanej Transeptem Siódmym (gdzie ulegały procesowi gnicia, jednak były zdolne do poruszania się, gdyż mogły z łatwością zabijać szkodniki oraz niepożądane osoby). Próba zdjęcia kaptura Bezgłowemu Mnichowi groziła śmiercią, jednakże Mnisi mogli zdejmować kaptury na rozkaz przełożonych. Inną charakterystyczną cechą Mnichów były śpiewy, które wykonywali przed walką, choć jak można przypuszczać, jest to zdolność psychiczna.

Ważniejsze historie

  • Dobry człowiek wyrusza na wojnę (ang. A Good Man Goes to War) (2011)
  • Ślub River Song (ang. The Wedding of River Song) (2011)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.