Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Biały Smok - pseudonim superzłoczyńcy z którego korzystało dwóch złoczyńców w DC Comics. Jest białym supremacjonistą-terrorystą udającym brutalnego mściciela, który próbował manipulować opinią publiczną na swoją korzyść, aby wykorzenić mniejszości zarówno za pomocą słów, jak i przemocy.

Biografia[]

William Heller[]

William James Heller dorastał jako bogaty. Jako dziecko znał Floyda Lawtona, znanego również jako Deadshot. Jako jedynak dorastał jako rozpieszczony samotnik. Pewnego dnia jego rodzina skręciła w złą stronę i znalazła się w środku zamieszek na tle rasowym i jego rodzice zginęli. Heller zamieszkał ze swoim dziadkiem, który wspierał nazistów podczas II wojny światowej. Za swojego dziadka chłopiec z konserwatysty stał się rasistą. Kiedy jego dziadek zmarł, zostawił całe swoje bogactwo Billy'emu, który wykorzystał je do finansowania kilku neonazistowskich i białych grup supremacyjnych. Później założył własną białą supremacyjną grupę o nazwie Imperium Aryjskie.

Aby osiągnąć swoje cele, przyjął imię William Hell i został zamaskowanym mścicielem. Oddawał policji czarnych, latynoskich lub azjatyckich przestępców, a białych wysyłał do najbliższej siedziby Imperium Aryjskiego. Black Orchid nadzorowała ludzi i wysłano Legion Samobójców, aby go sprowadzić.

Deadshot udawał Williama Hella na spotkaniu Imperium Aryjskiego. Stając na podium, Deadshot wygłosił pozytywne nierasowe przemówienie zarówno członkom Imperium Aryjskiego, jak i czarnym protestującym. Heller pojawił się w kostiumie, deklarując się jako prawdziwy William Hell. Aby ustalić, kto jest prawdziwym, oboje na zmianę zestrzelili jabłko z głowy Kapitana Boomeranga. Deadshot trafił w cel, ale drużyna użyła wehikułu czasu Chronosa, aby zmienić kurs strzału Hellera, powodując, że chybił. Deadshot zdemaskował Hellera, rujnując jego reputację.

Później pojawił się Heller ubrany w zbroję i noszący imię Biały Smok. Dołączył do Czwartej Rzeszy, próbując wytępić potomków pierwotnego Justice Society. Został pokonany przez Hawkmana i został uwięziony.

Biały Smok został później zwerbowany przez Legionu Samobójców. Od samego początku buntował się przeciwko Amandzie Waller, posuwając się tak daleko, że próbował zabić ją podczas treningu, ale jego zbroja okazała się być pułapką, która poraziła go prądem, aby zapewnić jego posłuszeństwo Waller i Task Force X.

Biały Smok stanął po stronie Generała, gdy próbował obalić Wallera i zabić resztę oddziału. Gdy dwie grupy się angażują, Twister użyła swoich mocy iluzji, by wyłączyć Hellera. Tymczasem Generał walczył z Multipleksem, a rzucony duploid wylądował na Twister, rozbijając jej koncentrację. To daje Białemu Smokowi otwór, którego potrzebuje, i spala Twister. Jednak śmierć Twister rozwścieczyła jej przyjaciółkę Plastique, która zaatakowała Hellera, w którym przełamała dziurę w jego masce, pozwalając jej na wywołanie eksplozji wewnątrz zbroi Hellera, zabijając go natychmiastowo.

Daniel Ducannon[]

Ducannon zamanifestował swoje moce po wydarzeniu Metabomb i spędził dużo czasu na ich szkoleniu i doskonaleniu. Finansowany przez ultraprawicowe grupy, wynajął MetaTech Corporation (firmę specjalizującą się w przemysłowych zastosowaniach i projektach metaludzi) do stworzenia persony Białego Smoka. Wraz z jego nową zbroją pomogli opracować kampanię public relations, aby Biały Smok był początkowo postrzegany jako superbohater, co ułatwiło przekazanie ludziom subtelnie sformułowanego rasistowskiego przesłania. Ducannon działał jako mściciel w Chicago, celując tylko w mniejszości rasowe i początkowo był ostrożny, aby przestrzegać prawa, atakując tylko przestępców i powstrzymując się od zabijania. Jednak w końcu starł się z Hawkwoman, która obraziła się na rasistowską i mizoginistyczną ideologię Ducannona i ujawniła jego tożsamość, pomagając prawodawcom przyjrzeć się jego poczynaniom. Jednak Ducannon okazał się sprytnym manipulatorem mediów i wykorzystał swój konflikt z Hawkwoman, by przedstawić się jako prześladowany za swoje niepopularne poglądy polityczne.

Kiedy Hawkwoman i Hawkman zeszli do podziemia, aby uniknąć ekstradycji do Thanagar, Ducannon skorzystał z okazji, by wpaść w szał w Chicago, podpalając dzielnice mniejszości o niskich dochodach. Katar i Shayera zdołali go powstrzymać z pomocą kolegów Cartera Halla i Hawkgirl.

Ducannon był później postrzegany jako jeden z wielu więźniów, którzy zbiegli z Belle Reve, zgromadzonych, aby usłyszeć ofertę Nerona dotyczącą ich najgorętszych pragnień w zamian za ich dusze.

Ducannon był jednym z wielu więźniów Slabside Penitentiary zamienionych w "Jokeryzowane" wersje ich samych i zwolnionych, by spowodować spustoszenie przez Jokera, który dowiedział się, że cierpi na nieoperacyjnego raka i dlatego chciał pozostawić swój ślad na świecie. Nieopancerzony Ducannon i Warjack zostali ostatecznie zatrzymani przez milicję.

Ducannon pojawił się ponownie jako członek Czwartej Rzeszy, teraz dosiadający prawdziwego białego smoka. Uczestniczył w nazistowskich napaściach złoczyńców na Justice Society i ich siedzibę, ale nawet ze swoim potężnym nowym rumakiem za każdym razem był z łatwością pokonywany.

Inne wystąpienia[]

DC Extended Universe[]

Główny artykuł: Biały Smok (DC Extended Universe)

Auggie Smith znany jako Biały Smok pojawia się w serialu Peacemaker z 2022 roku. Jest ojcem tytułowego Peacemakera.

Advertisement