Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


William „Bill” Williamson - masowy morderca i protagonista niskobudżetowej niezależnej trylogii filmowej Rampage, która składa się z pierwszego filmu z 2009 roku, kontynuacji p.t Kara śmierci z 2014 roku i finału Zamach na prezydenta wydanego w 2016 roku.

Jest psychopatycznym i gwałtownym darwinistą społecznym i ekstremistą politycznym, który pragnie ograniczenia populacji świata w celu zapobieżenia niedoborowi zasobów naturalnych (żywności, wody, ziemi, energii), a następnie dąży do wprowadzenia anarchistycznego rządu.

W jego rolę wcielił się Brendan Fletcher, który również przyczynił się do powstania postaci poprzez wspólne napisanie i koprodukcję filmów.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Szaleństwo[edytuj | edytuj kod]

Bill Williamson to 23-letni mechanik, który mieszka z rodzicami. Zdeterminowany, by zemścić się na fikcyjnym mieście Tenderville w stanie Oregon, buduje kombinezon, wraz z hełmem balistycznym i maską do paintballa, po czym wyrusza w szał zabijania z dwoma karabinami maszynowymi, dwoma pistoletami i dwoma nożami, mając nadzieję, że powstrzyma przeludnienie, co jego zdaniem jest jedynym powodem problemów świata. Psychologicznie jest nieustannie bombardowany problemami świata przez wszechobecne telewizory, radia i poglądy Evana Drince'a, który wydaje się być jego jedynym przyjacielem. Pewnego dnia zraniony, gdy rodzice mówią mu, że nadszedł czas, aby opuścić dom i zmęczony byciem ofiarą swojego szefa w pracy, Bill działa zgodnie z swoim planem zmniejszenia populacji miasta.

Bill wkłada zbroję z kevlaru i idzie do miasta. Najpierw obezwładnia policję, wysadzając furgonetkę w której były ładunki wybuchowe. Następnie zaczyna zabijać mieszkańców miasta, strzelając do przypadkowych ludzi, w tym baristy, który odmówił oddania mu pieniędzy po zrobieniu niewłaściwej kawy. Kradnie bank, zabijając niektórych pracowników, w tym jednego cywila, który próbował go obezwładnić. Bill podrzyna mu gardło i kpi z niego że „próbował zagrać bohatera” i zniechęca wszystkich, by odważyli się mu przeciwstawić. Poza bankiem spala fałszywe pieniądze, które wcześniej wydrukował, aby pokazać, że jest to bezwartościowe i powoduje problemy świata. Bill zabił co najmniej 93 osoby podczas tego szaleństwa, które trwało tylko rano.

Po szaleństwie zabijania Bill dzwoni do Evana Drince'a, który jest w pobliskim lesie, oczekując go od gry w paintball. Kiedy przybywa do lasu, Bill przeprasza Evana za kazanie mu czekać godzinę i pokazuje mu pieniądze, które okradł z banku. Następnie unieruchamia Evana za pomocą paralizatora, nakłada mu kombinezon daje pistolet w dłoń i strzela mu w głowę, by stworzyć iluzję samobójstwa. Bill zostawia ciało Evana w zbroi i trzymającego broń. Opuszcza las i wraca do domu, zanim przybędą jego rodzice. Podczas rozmowy przed telewizorem zabójca jest identyfikowany jako Evan w wiadomościach. Po tym, jak rodzice pocieszają go utratą przyjaciela, mówi im, że jest zmęczony i idzie do swojego pokoju. W swoim pokoju, pakując swoje rzeczy i skradzione pieniądze bankowe, słyszy kolejny reportaż informacyjny, że policja aresztowała ojca Evana, działacza antywojennego w czasach wojny w Wietnamie, który oskarża Billa o przestępstwo i twierdzi, że jest niewinny. Bill, jak powiedziano, opuszcza dom rodziców. Film kończy nagranie wideo Billa ogłaszającego jego odejście w osobistym dążeniu do dalszego „wykazania swojej marki kontroli populacji”.

Kara śmierci[edytuj | edytuj kod]

Zamach na prezydenta[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.