FANDOMBiollante to tytułowa antagonistyczna antybohaterka filmu Godzilla kontra Biollante oraz gigantyczna hybryda człowieka, Godzilli i róży.

Charakterystyka

Wygląd

300px-Biollante9

Kwiatowa forma Biollante

Początkowo Biollante przypomina kolosalną różę z zestawem małych szczęk wewnątrz czerwonego kwiatu. Na szyi wyrasta jej liczne liście, natomiast u podstawy ciała znajduje się pomarańczowy woreczek, który służy do wytwarzania energii.
W swojej drugiej formie, Biollante ma głowę w kształcie czaszki mozazaura lub krokodyla, wypełnioną ostrymi zębami i pozbawioną języka. Po bokach paszczy wyrastają jej po trzy kły z każdej strony. Jej ciało składa się z czarnej tkanki roślinnej; zachowała także swój pomarańczowy woreczek. W obu formach Biollante ma liczne macki, często zakończone ostrymi zębami lub czymś na kształt włóczni.

Osobowość

W formie Kwiatowej Bestii, Biollante miała ludzką świadomość swojego poprzedniego życia Eriki Shiragami. Przerażona tego czym się stała, Biollante zaczęła wydawać nawoływania, które zwróciły uwagę Godzilli. Choć Godzilla początkowo nie był w stosunku do niej wrogi, Biollante zaatakowała Króla Potworów, prawdopodobnie ze strachu.
W swojej formie Roślinnej Bestii, jej ludzka świadomość została stłumiona przez mutacje, czyniąc ją agresywnym i bezmyślnym brutalem.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.