Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Blackheart


Czuję twój strach.

—Blackheart


Blackheart – antagonista pojawiający się w komiksach Marvel Comics. Jest demoniczną istotą, a zarazem synem Mefisto. Jest istotą o ogromnej nadprzyrodzonej mocy i czystym złem, która jest porównywalna do statusu arcy-demona: chociaż nie tak potężny jak jego ojciec.

W komiksie mówi się, że Blackheart został stworzony ze zła, które nagromadziło się w Koronie Chrystusa w Nowym Jorku przez wiele stuleci. Te złe energie zostały później wykorzystane przez Mephisto, by dać życie Blackheartowi. Kiedy po raz pierwszy został przedstawiony, był zafascynowany pojęciem zła i wydawało się, że chce się dowiedzieć więcej na ten temat. Przez ten czas walczył nie tylko z Ghost Riderem, ale także z Daredevilem i Wolverinem. Jego cel jest czasami inny, ale często zastępuje ojca jako najwyższego władcę piekła lub przynajmniej raz czyni Ziemię nowym piekłem, którym będzie rządził.

Charakterystyka[]

Moce i zdolności[]

Jako demon jest funkcjonalnie nieśmiertelny i ma nadludzkie zdolności. Za każdym razem, gdy jest "zabity", po prostu wraca do piekła i odradza się tam przez jakiś czas. Na czas, kiedy faktycznie przejął piekło, stał się wszechpotężną istotą w wymiarze. Posiada moce takie jak: zmiana kształtu, telepatii, telekinezy, przyspieszonego leczenia, zdolności kradzieży dusz i sam się wskrzesił, pod warunkiem, że nie został całkowicie zniszczony na Ziemi. Wraz z tymi niesamowitymi mocami okazuje się być bardzo inteligentnym i wykwalifikowanym manipulatorem.

Advertisement