FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Blackout


Blackout – wspierający antagonista w filmie Transformers z 2007 roku.

Biografia Edytuj

Blackout wpadł w przestrzeń powietrzną bazy operacyjnej USA w Katarze i odmówił identyfikacji, co skłoniło dowódcę bazy, pułkownika Sharpa, do wysłania dwóch F-22 Raptorów, by eskortować Decepticona do bazy. Jeden z Raptorów poinformował, że Blackout miał numer rejestracyjny 4500X na swoim pionowym stabilizatorze, numer helikoptera, który Blackout zeskanował i zniszczył trzy miesiące wcześniej w Afganistanie. Po wylądowaniu Blackout został otoczony przez żołnierzy stacjonujących u w bazie.

Nie widząc powodu, aby się dalej ukrywać, Blackout przemienił się pod ostrzałem zszokowanych ludzi. Aktywując ciężkie karabiny maszynowe i wyrzutnie rakiet, Blackout zabił szybko żołnierzy, którzy byli najbliżej niego, po czym rozpętał masywną falę uderzeniową, która zabiła resztę żołnierzy i rozbiła ich pojazdy i okna wieży kontroli lotów. Blackout okrążył bazę, odrzucając czołgi, miażdżąc żołnierzy pod stopami i wysadzając w powietrze samoloty. W końcu dotarł do bunkra operacyjnego i zerwał dach, aby połączyć się z serwerem i pobrać pliki, próbując znaleźć informacje na temat Projektu: Ice Man. Niestety, dowódca bazy interweniował, przecinając fizyczną, twardą linię serwera, odcinając połączenie Blackouta i udaremniając główny cel jego misji.

Mimo to Blackout zrealizował swój drugi cel - zniszczenie ludzkiej bazy. W miarę jak przechodził po bazie, czynił coraz to większe zniszczenia. Wpadł na Roberta Eppsa, który zaczął go nagrywać. Blackout postanowił go zabić, ale został trafiony przez innego żołnierza, przez co Epps uciekł. Po tym wyrzucił Scorponoka z jego pleców i wysłał swojego sługę, by śledził uciekających żołnierzy. Blackout odwrócił swoją uwagę i broń wrócił do reszty bazy, ostatecznie niszcząc ją, nie pozostawiając przy życiu żadnych ocalałych.

Najwyraźniej po ataku, Blackout poleciał z powrotem do Stanów Zjednoczonych, gdzie był w pobliżu, gdy Frenzy zgłosił odkrycie lokalizacji Wszechiskry, a Starscream nakazał ich siłom mobilizację. Blackout był ostatnim, który potwierdził rozkaz.

Blackout przybył do Mission City, gdy zbliżała się ostateczna bitwa. Próbował powstrzymać Sama Witwicky'ego, ale został zaatakowany przez IronHide'a, który rzucił w niego samochodem. Po pokonaniu Ironhide'a próbował zabić Sama, ale mu się to nie udało.

Blackout wycofał się z bitwy na kilka chwil, ale powrócił, gdy walczył Optimus Prime i Megatron. Widząc, że jego pan jest atakowany, Blackout przystąpił do obrony swego pana, aktywując ręczną broń, ale żołnierze - w tym ci, którzy przeżyli atak na bazę w Katarze - próbowali go powstrzymać, oznaczając go jako cel dla myśliwców.


Kiedy Blackout aktywował swoje działo, zauważył skierowane na niego lasery. Nie doceniwszy ducha walki i pragnienia zemsty ludzi, Blackout próbował ich wykończyć, dopóki kapitan Lennox, wykorzystując opuszczony motocykl, nie zaatakował go i wystrzelił pocisk w jego iskrę. Został następnie dobity przez myśliwce.

Jego szczątki zostały porzucone w drugiej, najgłębszej części oceanu - Głębi Laurentiańskiej - wraz z innymi martwymi Decepticonami.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.