Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Nic nie poruszy Bloba!

—Blob.


Blob (prawdziwe imię: Frederick Dukes) - mutant, który przez długi czas działał jako wróg X-Men, z natury gnębiciel, który lubi myśleć pięściami i pod wieloma względami jest niczym więcej niż super-potężny bandyta, który rzadko ma własne plany i raczej pracuje jako poplecznik dla potężniejszego złoczyńcy, chociaż pomimo swojej bandyckiej natury ma długą i lojalną przyjaźń z innym wrogiem X-Menów, Unusem i często sprzymierza się z nim dla prawdziwego towarzystwa, a nie z okazji na pomoc w zarobku.

Biografia[]

Początki[]

Pierwotnie Blob który pracował w cyrku został zaproszony do przyłączenia się do X-Menów, ale odmówił i niemal natychmiast stał się zagrożeniem, później dołączył do Bractwa jako sojusznik Magneto i innych złych mutantów - Blob wydawał się czerpać przyjemność ze swoich walk z X-Menami, ale ostatecznie opuścił Bractwo po tym, jak zdał sobie sprawę, że Magneto nie przejmował się nim, ponieważ podczas walki Magneto wysłał szereg torped w X-Menów, nie przejmując się tym, że Blob był też na linii ognia.

Przyjaźń z Unusem[]

Następnie dołączył do Unusa the Untouchable, innego mutanta i razem próbowali wrobić X-Men w szereg napadów (chociaż byli manipulowani przez złoczyńcę Lucyfera).

Pomimo tego Blob i Unus stali się dobrymi przyjaciółmi, a później dołączyli do Factor Three, organizacji dążącej do podboju świata - jednak obaj złoczyńcy ostatecznie sprzymierzyli się z X-Menami, aby pokonać lidera drużyny - Mutant Mastera, po tym, jak zdali sobie sprawę, że wykorzystywał ich do realizacji własnych celów.

Blob następnie dołączył ponownie do Bractwa wraz z Unusem i Mastermindem i ponownie walczył z X-Menami, tym razem w iluzorycznym cyrku.

Nieudane przywództwo[]

Po nieudanej próbie przekonania Bestii do przyłączenia się do Bractwa poprzez manipulację Blob zdecydował się zreformować Factor Three i próbował rekrutować mutantów poprzez porwanie i inne nielegalne środki - po raz kolejny pech Bloba powrócił z zemstą, jednak on i jego koledzy z drużyny zostali schwytani przez Tajne Imperium i musieli zostać uratowani przez X-Menów, Kapitana Amerykę i Falcona.

Powrót do Bractwa[]

Po tym Blob ponownie dołączył do Bractwa i sprawił więcej kłopotów X-Menom, chociaż jego szczęście nigdy się nie poprawiło i nadal miał wiele nieszczęść w całej swojej karierze - chociaż zawsze wracał.

Inne wystąpienia[]

Ultimate[]

W uniwersum Ultimate Blob nadal jest otyłym mutantem i złoczyńcą, ale rozwinął niepokojącą cechę, której nie ma w głównej wersji, a mianowicie praktykę kanibalizmu. Prowadzi to do jego śmierci, kiedy żywi się zwłokami Janet Van Dyne, Wasp, rozwścieczając jej ukochanego - Giant Mana, który w olbrzymich rozmiarach odgryza mu głowę. Później okazuje się, że jest ojcem Liz Allan, która w tym świecie staje się ostateczną wersją Firestar.

Filmy X-Men[]

Główny artykuł: Blob (Filmy X-Men)

Blob pojawia się w filmie X-Men Geneza: Wolverine oraz w X-Men: Apocalypse.

Advertisement