Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.

PO PROSTU BORIS!

—Boris gdy ktoś go nazwie "Borysem Bestią".


Boris, lepiej znany również jako Boris Bestia - główny antagonista komedii science fiction z 2012 roku Faceci w czerni III. Jest międzygalaktycznym przestępcą i ostatnim znanym członkiem rasy boglodytów, a także ich domniemanym przywódcą. Został zatrzymany przez Agenta K w Cape Canaveral na Florydzie 16 lipca 1969 roku. Jest okrutny, sadystyczny i zdradziecki, a ton jego głosu zmienia się nieustannie w trakcie filmu. Chciał dezaktywować Tarczę ArcNet, aby umożliwić innym Boglodytom inwazję i wyżywienie się na Planecie Ziemia.

W jego rolę wcielił się Jeamine Clement, znany z roli Nigela, Fleshlumpeatera i Tamatoy.

Biografia

Według archiwów MiB, 15 lipca 1969 roku Boris zabił Romana Fabulistę podczas poszukiwań Tarczy ArcNet na Coney Island. Później, na Cape Canaveral, gdzie Agent K umieścił Tarczę ArcNet na rakiecie Apollo 11, Boris próbował powstrzymać K przed zrobieniem tego, ale jego ramię zostało oderwane i został wysłany do więzienia. K żałował, że nie zabił go przez wiele lat po tym incydencie. Ustanowienie tej tarczy wokół Ziemi zapobiegło przedostawaniu się Boglodytów, pasożytów, które pozbawiają planetę jej zasobów, prowadząc w ten sposób do ich wyginięcia. To tylko wzmocniło urazę Borisa do agenta K. Jednak jego zwierzę, Weasel, uciekł przed złapaniem i pozostawał w ukryciu przez następne 40 lat.

Po 43 latach spędzonych w więzieniu LunarMax, Boris ucieka z więzienia stworzonego dla niego z pomocą swojego współwięźnia Obadiaha Price'a i swojej dziewczyny Lilly, która przybyła z Weaselem, aby uwolnić Borisa strzelając w kajdanki. Gdy przechodzą przez więzienie przeznaczone wyłącznie dla niego, wszyscy strażnicy w więzieniu próbują powstrzymać go przed ucieczką. Udaje mu się pokonać ich wszystkich, tworząc dziurę na zewnątrz budynku, która ich wciąga. Lilly zostaje złapana przez czarną dziurę, więc błaga Borisa, aby ją uratował, ale zamiast tego ten ją zabija. Boris nawet zabija Price'a, strzelając do niego dwoma kolcami. Po uciecze Boris wyrusza zemścić się na agencie K.

Po spotkaniu z agentem K i J na dachu chińskiej restauracji, Boris wpada na pomysł zabicia K, podróżując do roku 1969, aby powstrzymać go przed wymarciem jego rasy i odstrzeleniem mu ręki. Boris spotyka siebie z przeszłości, który szybko zdaje sobie sprawę ze swojej tożsamości i mówi mu, co zrobić, aby uniknąć osadzenia w więzieniu. Jednak będąc dzikusem, jakim był, trudno mu było nawet rozmawiać ze sobą, twierdząc, że nie powinien słuchać, jeśli został pokonany. W pewnym momencie zaczęli warczeć na siebie w nieco komicznej scenie, zanim dotarli na ziemię.

Młodszemu Borisowi udaje się wytropić Griffina, prawowitego posiadacza Tarczy ArcNet, ale podczas krótkiego spotkania z młodym K i J udaje im się uratować Griffina a wtedy Boris ucieka. Jednak zarówno młody K, jak i J muszą zainstalować ArcNet w Apollo 11 na Cape Canaveral (z pomocą pułkownika armii o nazwisku James Darrell Edwards II, który jest ojcem agenta J.), zanim wystartuje w kosmos. Dwóch Borisów wraz ze swoimi Weaselami podążają za agentami do Cape Canaveral, gdzie starszy Boris walczy z J, podczas gdy młodszy Boris próbuje powstrzymać młodszego K przed zainstalowaniem ArcNetu w rakiecie. Tak jak starszy Boris próbuje zabić młodego K, J nazywa go jego pseudonimem, powodując, że jest rozproszony i zirytowany, gdy strzela swoimi kolcami w agenta J.

Następnie J zostaje obrzucony trzema-czterema kolcami, po czym zepchnął siebie i starszego Borysa z wieży startowej. W końcu J podróżuje w czasie z powrotem do miejsca, w którym zmierzył się ze starszym Borisem, jednak tym razem pamięta, gdzie uderzyły go kolce i używa tego, aby uniknąć kolców, ku zaskoczeniu starszego Borisa. To pozwala J na wyrzucenie starszego Borisa z wieży. Mniej więcej w tym samym czasie, lewe ramię młodszego Borysa jest nadal zniszczone przez K, kiedy używa jednego z węży paliwowych zawierających ciekły tlen, aby zamrozić swoje ramię i roztrzaskać je, strzelając. Po udanej instalacji ArcNet agenci uciekają z wieży, gdy Apollo 11 zaczyna się wznosić, a starszy Boris i Weasel zostają spaleni przez spaliny silnika Rocketdyne F-1 z pojazdu windy Saturn V. Gdy młodszy K ponownie spotyka się z pułkownikiem Edwardsem, młodszy Boris przybywa po ucieczce z wieży i zaczyna strzelać do K kolcami, ale pułkownik obronił go przy tym giną, a świadkiem zdarzenia był J (który był zszokowany).

Po śmierci pułkownika młody K trzyma młodszego Borisa na muszce, a ten, ujawniając swoją prawdziwą postać, próbuje nakłonić K do aresztowania go, aby mógł ponownie rozpocząć cykl. Jednak młody K nie chce tego zrobić i zamiast tego strzela do młodszego Borisa, zabijając go i Weasela na dobre, dzięki czemu udało mu się pomścić śmierć pułkownika. To wymazuje ich starsze ja z historii, mszcząc także śmierć ludzi i obcych, których zabili.

Gdy Boris i Weasel w końcu umarli, pasożytniczy Boglodyci zagłodzili się w ciągu następnych 40 lat, ponieważ nie mogli przetrwać bez karmienia się zasobami z planety.

Ciekawostki

  • Cele Borisa są z pozoru podobne do celów Edgara Robala i Serleeny, ale są znacznie bardziej wrogie.
Advertisement