Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


King Bowser Koopa Sr. (po japońsku: ク ッ パ, Kuppa, „Koopa”), znany głównie na zachodnich terenach jako Bowser - główny antagonista serii Mario i arcywrogiem Mario.

Bowser po raz pierwszy pojawił się jako główny antagonista klasycznej platformowej gry wideo Super Mario Bros z 1985 roku i nadal służył jako główny antagonista całej serii Super Mario.

Jest despotycznym królem podobnej do żółwi rasy Oddziału Koopa, który nieustannie dąży do rozszerzenia swojego Królestwa Koopa, podbijając Królestwo Grzybów.

Jest zakochany w księżniczce Peach, a jego próby podboju prawie zawsze obejmują porwanie jej w taki czy inny sposób. Jest także ojcem Bowsera Jr., który pomaga mu w jego planach.

Głosu podłożył mu nieżyjący już Harvey Atkin w kreskówkach DIC Mario z lat 1989-1991, Rob Wallace w Mario Is Missing!, Marc Graue w Hotel Mario, Bruce Robertson w Mario's Time Machine Deluxe, Scott Burns w latach 2002-2007, Eric Newsome w Super Paper Mario i Kenny James od 2007 roku. W jego rolę wcielił się zmarły Dennis Hopper jako prezydenta Koopa w filmie Super Mario Bros. z 1993 roku. es:Bowser

Advertisement