Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Ho, ho, widzę, że robisz postępy. Powinieneś mianować tego delikwenta swoim przybocznym. Każdy, kto chce wyrąbać sobie drogę przez Mordor, potrzebuje obstawy. No, poza mną, rzecz jasna. Jakbym kiedyś potrzebował pomocy na polu bitwy, to bym sobie chyba poderżnął gardło. Ale tobie bez dwóch zdań przyda się dodatkowe wsparcie. To żaden wstyd.

—Zrekrutowany Brûz, udzielający Talionowi bardzo cennych rad.

Mówiłem, że będę bronił tego fortu, jakby należał do mnie. Wygląda na to, że tak właśnie jest!

—Brûz ujawniający swoje prawdziwe oblicze, gdy dźga Taliona w plecy włócznią.

Nie chcę fortu... Nie chcę fortu! Nigdy nie chciałem fortu!

—Okryty hańbą Brûz, będący teraz skorupą swojego dawnego ja, łkający na ziemi, co głęboko przeraża Szczurnika.


Brûz Siekacz jest antagonistą w grze Śródziemie Cień Wojny. Jest on jednym z pierwszych żołnierzy, których Świetlisty Władca rekrutuje do swojej armii i częściowo służy poradą, aby pomóc Talionowi zbudować własną armię uruków.

Historia

Pochodzący z Plemienia Pożogi, Brûz jest bardzo potężnym i szanowanym Olog-Hai o osobowości kochającej zabawę i walki.

Po raz pierwszy zostaje przedstawiony, gdy Dziki Uruk, który zmęczył się jego gadaniem, wyzywa go do walki na śmierć i życie, a Brûz bez wahania przyjmuje wyzwanie. Po krótkiej przemowie do przeciwnika, szybko obezwładnia i odrywa głowę Urukowi. Po zobaczeniu tego Talion i Kelebrimbor postanawiają go zwerbować. Gdy im się to udaje, Brûz wyrusza z duetem, aby zebrać armię wystarczająco dużą, by przypuścić atak na fortecę Nurn, kontrolowaną przez mitycznego dwugłowego trolla znanego jako „Etten”.

Po długiej walce Brûz i Świetlisty Władca docierają do sali tronowej Fortecy i po wyjaśnieniu przez Brûza, że fort potrzebuje przywódcy do kontrolowania go, chętnie zgłaszając się na ochotnika i mając nadzieję na zostanie wybranym władcą, Olog i Talion wchodzą do sali tronowej i konfrontują się z "Ettenem".

Ku zaskoczeniu Taliona okazuje się, że Etten to tylko duet składający się ze zwykłego Ologa o imieniu Strażnik (właściwie Az-Harto) i jego starego znajomego Uruka, Szczurnika.

Jednak pomimo chęci zostania władcą fortecy, ostatecznie zostaje pominięty z powodu swojej lekkomyślności i chęci do przemocy. Ostatecznie konczy się to na tym, że kiedy siły Saurona atakują, by odbić Fortecę, Brûz zdradza Świetlistego Władcę i zostaje nowym naczelnikiem, porywając żołnierzy i wodzów Taliona, wraz z Az-Harto. Talion ostatecznie uwalnia ich, po czym odzyskuje fort i okrywa Brûza hańbą, doprowadzając go w ten sposób do szaleństwa.

Ciekawostki

  • Możliwe jest ponowne zdominowanie go po okryciu go hańbą, co pozwoli mu zostać wodzem lub przybocznym. Jednak niemożliwe jest, aby został wysłany do Garnizonu lub innego fortu. Jeśli zostanie przydzielony jako ochroniarz Taliona, może zginąć.
  • Jego imię to gra imieniem „Bruce”, pasująca do jego australijskiego akcentu.
Advertisement