Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Brainiac

Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym jakichkolwiek pozytywnych cech i bez żadnych szans na nawrócenie się. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze pozytywne cechy to najczęściej są one całkowicie fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił, albo jeśli posiada jakieś humorystyczne lub komediowe momenty, to nijak one nie umniejszają dokonanych przez niego nikczemnych czynów. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.


Mój punkt wyjścia znajdował się tysiąc lat świetlnych od Marsa, na planecie Colu. Jestem... Brainiac.

—Brainiac.

Cenię wiedzę. I podobnie jak twoje metalowe drobiazgi, wiedza jest cenniejsza, gdy jest rzadka.

—Brainiac.


Brainiac jest głównym antagonistą gry Injustice 2 z 2017 roku. Jest bezwzględnym i megalomańskim superkomputerem, którego celem jest podbicie całego wszechświata, zniszczenie samego Supermana i zniewolenie wszystkich napotkanych form życia. Pomimo tego, że jest największym złoczyńcą całej gry, Brainiac jest również grywalną postacią.

Głosu użyczył mu Jeffrey Combs.

Charakterystyka[]

Wygląd[]

Brainiac ma wysoką, muskularną budowę, jest dużą i humanoidalną zielonoskórą istotą bez włosów. Ma cybernetyczną protezę i zbroję zakrywającą całe jego ciało, z małymi fioletowymi rurkami wokół głowy.

Osobowość[]

Jak każde wcielenie tej postaci, Brainiac jest ekstremalnym megalomanem, którego celem jest ustanowienie swojej wyższości w całym wszechświecie. Pomimo tego, że jest megalomanem, Brainiac jest również niezwykle potężną, wrogą, egotystyczną i agresywną osobą, która potrafi przechytrzyć swoich wrogów, będąc sztuczną inteligencją. Z drugiej strony, nie może poradzić sobie, gdy jego plany zawiodą, jak pokazano, gdy zaczyna wściekać się po tym, jak Batman i Superman przejmują kontrolę nad jego statkiem.

W rzeczywistości jest on ostateczną personifikacją megalomanii i głodu władzy, ponieważ nie widzi nic więcej niż podbijanie wszechświata oraz zniszczenie Supermana i jego sojuszników.

Pomimo tego, że jest całkowicie zły, Brainiac wykazuje obrzydzenie wobec Jokera za jego zbrodnie. Jednak mimo tego, że jest tak samo zły jak Joker, jest przede wszystkim zniesmaczony nim z powodów pragmatycznych. Dlatego można przypuszczać, że nie lubi Jokera tylko dlatego, że mógł stanowić zagrożenie dla jego planów. Ponadto, chociaż był gotów zawrzeć umowę z bohaterami, która obejmowała oszczędzenie Ziemi, gdyby wydali Karę, jest mało prawdopodobne, że dotrzymałby swojej części umowy.

Ciekawostki[]

  • Brainiac służył jako element poziomu interaktywnego w Insurgency (poziom) w oryginalnym Injustice: Gods Among Us. Początkowo uważano, że to Brain, dopóki dane z patcha 1.06 nie potwierdziły jego tożsamości jako Brainiaca.

Linki zewnętrzne[]

Advertisement