Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.


Mój Lordzie Mons Drake, radzę zachować czujność. Ta planeta, Ziemia… Wygląda na inną niż niezliczone światy, które najechałeś.

—Buredoran o pierwszych słowach Komety, gdy ostrzegał Mons Drake przed obrońcami Ziemi - Goseigerach.

Więc Warstar też upada...

—Ostatnie słowa Birajiry przed jego rzekomą śmiercią w Indevader.


Brajira of the Messiah, znany również pod licznymi pseudonimami, jest głównym antagonistą Tensou Sentai Goseiger. Jest tajemniczą postacią, która pojawia się jako członek każdej ze złych organizacji, z którymi borykają się Goseigerowie, zanim ujawnił swoją prawdziwą tożsamość jako upadły Gosei Angel.

Brajira pojawia się również w Tensou Sentai Goseiger Vs. Shinkenger: Epic On Ginmaku jako główny antagonista, gdzie zostaje Buredoranem Chimatsuri i przejmuje kontrolę nad Gedoshu. Później powraca, gdy zostaje wskrzeszony jako Brajira of the Messiah z Czarnego Krzyża przez Króla Czarnego Krzyża i służy jako drugorzędny antagonista Gokaiger Goseiger 199 Hero Great Battle.

Głosu użyczył mu Nobuo Tobita, znany też jako Zetsu z Naruto i Major z Hellsing Ultimate.

Osobowość

Brajira, inteligentny, charyzmatyczny i manipulacyjny, ale też urojony, psychopatyczny i szalony złoczyńca Sentai, ma zdolności i determinację każdego Gosei Angela, ale jego obsesja na punkcie misji doprowadziła go do odwrócenia się od nich plecami i rozwinięcia kompleksu mesjasza.

Nietypowo dla antagonisty w Super Sentai, Brajira nie uważał się za złego i wierzył, że obecny świat jest skorumpowany, słaby i nieodwracalny. Aby to naprawić, zdecydował, że stary świat musi odejść, aby mógł stworzyć nowy, będąc jego zbawicielem. Jednak jego mówienie o dobrych intencjach jest podważane przez jego chęć wykorzystania i zdrady każdej grupy, z którą współpracuje, aby zrealizować swój plan, a także jego brak empatii wobec ludzkości i ludobójcze tendencje.

Jako zadufany w sobie hipokryta wierzył, że wszelki sprzeciw wobec jego celów jest prawdziwym złem i wymyśli jego własną rzeczywistość, aby wyglądała na bardziej usprawiedliwioną, niż jest naprawdę. Na przykład, zamiast okazywać wyrzuty sumienia za zdradę i zamordowanie własnej drużyny, zachowuje się tak, jakby jego uwięzienie za to było jeszcze bardziej niesprawiedliwe i zdradzieckie niż sam czyn dokonany przez niego.

Potrafi wymyślać inteligentne plany i schematy, których używał jako główny strateg zarówno Warstar, jak i Yuumajuu. Zna również właściwe słowa, aby przeciągnąć innych na swoją stronę, a jednocześnie ma zaplanowaną ewentualność w przypadku jakichkolwiek błędnych obliczeń lub niepowodzeń. Niemniej jednak jego inteligencja przewyższa to, jak okrutny jest, jak pokazano, gdy morduje Metal Alice bez litości i współczucia. Gdyby potrzebował pomocy kogoś, kto nigdy dobrowolnie nie zgodziłby się na jego plan, uciekałby się do prania mózgu, tak jak w przypadku Takeru Shiby i Gosei Knighta.

Koniec końców, pomimo całej swojego mówienia o „ratowaniu” świata, jest niestabilnym psychicznie megalomanem z kompleksem boga, motywowanym w rzeczywistości egoistycznymi ambicjami.

Ciekawostki

  • Historia Brajiry jako zbuntowanego anioła, który zdradza swoich krewnych, jest bezpośrednim odniesieniem do Lucyfera.
  • Chociaż Goseiger spotkał się z polaryzacyjnym przyjęciem nad projektem swoich bohaterów i ogólną historią, odbiór Brajiry był ogólnie korzystny ze względu na zaciemniony efekt, jaki ma na fabułę.
  • Brajira ma pewne podobieństwa do Wielkiego Przywódcy Shockerów z serii Kamen Rider. Obaj mają kilka wcieleń i odgrywają kluczową rolę w kilku nikczemnych frakcjach. Jednakże, podczas gdy wszystkie inkarnacje Wielkiego Przywódcy służyły jako liderzy w swoich organizacjach, większość form Brajiry służyła jako główny członek w pierwszych trzech wrogich frakcjach, z którymi mierzyli się Goseigerowie. Innym podobieństwem jest też to, że ich inkarnacje są tylko w jednym sezonie.
Advertisement