Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Ona była taka piękna. I mieliśmy tak wiele wspólnego. Tego wieczoru mieliśmy iść na randkę. I kochała mnie. Takiego jakim jestem. Ale teraz... teraz... SPÓJRZ NA NIĄ TERAZ!!!!

—Brent mówiący o swojej zmarłej dziewczynie Louise


Brent Ernst znany jako Slappy, to jeden z bossów lub psychopatów występujących w grze wideo Dead Rising 2 z 2010 roku i jego remake Dead Rising 2: Off The Record. Jest to też opcjonalny boss występujący w głównym modzie 72 Godziny, którego można spotkać po raz pierwszy 2 dnia o godzinie 12:00 w Palisades Mall w sklepie z odzieżą dziecięcą Kids' Choice Clothing w zadaniu pobocznym Wszyscy Znają Slappy’ego. Jest to maskotka sklepowa, pracująca w sklepie z odzieżą dziecięcą Kids’ Choice Clothing, który z powodu śmierci swojej dziewczyny o imieniu Louise Jameson z rąk zombie, oszalała i poprzysięgła zemstę na osobie, która jest odpowiedzialna za wybuch epidemii – czyli na Chucku Greene.

W Dead Rising 2: Off The Record, rola Brenta jako bossa jest taka sama jak w Dead Rising 2, chociaż psychoza Brenta jest jeszcze większa gdyż wierzy, że on i jego dziewczyna są zabawkami i wścieka się gdy Frank odmawia naprawienia Susie. Głosu użyczył mu Brad Swaile.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Dead Rising 2[edytuj | edytuj kod]

Tuż przed wydarzeniami z gry, Brent pracował jako maskotka sklepowa Slappy sieci sklepów Kids’ Choice Clothing i zauroczył się jego współpracownicą Louise Jameson, która też była maskotką sklepową Susie. Louise odwzajemniła jego uczucie, pokochała go tym kim i zgodziła się iść z nim na ich pierwszą randkę. Brent był prze-szczęśliwy, jednak epidemia zombie pokrzyżowała ich plany a Louise, która wciąż nosiła kostium Susie została zabita przez zombie, a Brent poprzysiągł zemstę na osobie za to odpowiedzialnej. W pewnym momencie, Brent zobaczył w telewizji, że to Chuck Greene odpowiada za uwolnienie zombie z ich klatek na Arenie. Dlatego zaczął przeszukiwać Fortune City w poszukiwaniu Chucka.

26 września o godzinie 12:00, Stacey dzwoni do Chucka mówiąc mu, że zauważyła kogoś ubranego w kostium maskotki sklepowej przed sklepem z odzieżą dziecięcą Kids’ Choice Clothing w Palisades Mall i prosi go by to sprawdził, gdyż osoba ta nie wygląda zbyt dobrze. Chuck Greene udaje się do Palisades Mall i udaje się w kierunku sklepu Kids’ Choice Clothing. Przed sklepem widzi martwą i zakrwawioną Louise Jameson ubraną w kostium maskotki i podchodzi do niej by dokonać oględzin zwłok. Tuż za nim zjawia się Brent ubrany w kostium Slappy’ego i natychmiast rozpoznaje Chucka. Chuck pyta się go kim on jest na co Brent odpowiada, że jest Slappy’m i że wszyscy go znają tak jak wszyscy znają Chucka gdyż widział go w telewizji jak podkłada bomby na Arenie. Chuck broni się mówiąc mu, że został w to zrobiony a materiał został sfałszowany. Brent nie wierzy mu i to przez niego stracił najcenniejszą rzecz jaką miał, czyli jego dziewczynę Louise Jameson. Brent podjeżdża na wrotkach do jej zwłok i opowiada Chuckowi o tym, że tego wieczoru mieli iść na randkę. Brent wpada w szał gdy lamentuje nad losem Louise i decyduje się pomścić jej śmierć wyciągając dwa miotacze ognia by zabić Chucka za zabicie Louise i zniszczenie mu życia.

Po walce, pokonany Brent upada na ziemię i zaczyna czołgać się do zwłok Louise. Chłopak konając z bólu zaczyna komplementować jej wygląd przytulając się do niej i mówi jej, że już wkrótce zobaczą się po drugiej stronie po czym umiera jednak nagle wstaje i krzyczy na cały głos Nie martwcie się dzieci! Slappy będzie żyć na zawsze! i w końcu umiera.

Dead Rising 2: Off The Record[edytuj | edytuj kod]

W remake Dead Rising 2, rola Brenta jako bossa jest taka sama jednak z pewnymi różnicami w cutscence. Brent w wyniku apokalipsy i śmierci Louise oszalał do tego stopnia, że wierzy iż on i Louise są prawdziwymi zabawkami a martwa Louise jest po prostu zepsutą zabawką wymagającą naprawy. Gdy spotyka Franka Westa w Palisades Mall i mówi mu, że rozpoznaje go z telewizji i mówi mu, że Frank jest świetny w naprawianiu rzeczy. Brent prosi Franka by ten naprawił Louise gdyż zepsuła się i on nie umie jej naprawić. Frank widzi, że Brent oszalał i w dość grzeczny sposób stara się powiedzieć Brentowi, że nie potrafi naprawić Louise. Jednak Brent wierzy, że Frank odmawia naprawienia z powodu iż Frank woli robić zdjęcia po czym atakuje Franka za pomocą miotaczy ognia.

Po walce, pokonany Brent upada na ziemię i zaczyna czołgać się do zwłok Louise. Chłopak konając z bólu zaczyna komplementować jej wygląd przytulając się do niej i mówi jej, że on też się zepsuł i już wkrótce zobaczą się w wielkim pudełku na zabawki w niebie po czym umiera jednak nagle wstaje i krzyczy na cały głos Nie martwcie się dzieci! Slappy będzie żyć na zawsze! i w końcu umiera.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Dead Rising 2[edytuj | edytuj kod]

Dead Rising 2: Off The Record[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Nie licząc Snowflake, Brent mając 18 lat jest najmłodszym psychopatą w serii Dead Rising.

Nawigacja[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.