Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Nikomu nie pozwolę opuścić mojego miasta! Wszyscy tu zginą!

—Irons grożący ClaireKomendant Brian Irons to postać, służąca jako główny antagonista Resident Evil 2 i pomniejszy antagonista Resident Evil: The Darkside Chronicles oraz będąca ostatnim komendantem policji w Raccoon City. Mimo bycia komendantem, Irons przyjmował łapówki od Korporacji Umbrella i popełnił liczne zbrodnie, takie jak gwałt, porwanie czy dzieciobójstwo.

Biografia

Resident Evil 2

Brian Irons był skorumpowanym komendantem policji w Raccoon City. Przyjmował liczne łapówki od Korporacji Umbrella, głównie od Dr. Williama Birkina, aby utrzymać w tajemnicy nielegalne eksperymenty firmy. Prawdopodobnie Irons był również seryjnym mordercą przed wybuchem epidemii, o czym świadczą liczne czaszki w tajemnym pokoju na Komisariacie. Jest również podejrzany o gwałt dwojga dzieci.

Claire spotkała go po raz pierwszy w Departamencie Policyjnym z córką burmistrza. Początkowo wydaje się być życzliwym komendantem, jednak w miarę upływu fabuły okazuje się, że wykorzystał wybuch epidemii na swoją korzyść, gdyż mógł niekonsekwentnie robić wszystko, co tylko chciał. Zamordował kilku policjantów i córkę burmistrza, aby mieć ich ciała do eksperymentów. Później zostaje zabity przez zarodek, który został mu wcześniej wszczepiony przez G. W alternatywnym zakończeniu Irons zostaje bezpośrednio zabity przez G w kanałach.

The Darkside Chronicles

Komendant pojawia się w przerywniku filmowym, w którym stara się wepchnąć zwłoki córki burmistrza. Nagle spotyka Claire i Leona, jednak zostaje podczas rozmowy z nimi, Irons zostaje zabity przez zarodek G.

Resident Evil 2 Remake

W Remake'u, Irons pojawia wyłącznie w scenariuszu Claire B. Po raz pierwszy spotyka Sherry i Claire na parkingu, trzymając pistolet. Każe Sherry związać Claire, bo inaczej ją zabije. Następnie obezwładnia Claire i ucieka razem z Sherry poprzez bramy parkingu. Później Irons zamyka Sherry w sypialni i dzwoni do Claire, aby ta przyniosła naszyjnik Sherry.

Następnie Sherry stara się uciec od Ironsa. Komendantowi udaje się ją złapać, ale ta rzuca w niego butelką kwasu. Aby uniemożliwić Sherry ucieczkę, Irons zamyka drzwi na klucz, a następnie przeszukuje pokój w poszukiwaniu jej. Znudzony bezowocnym poszukiwaniem, Irons idzie do łazienki w celu obmycia twarzy. Sherry kradnie mu klucze do sierocińca, a następnie wdaje się z nim w pościg. Ostatecznie udaje mu się złapać Sherry, jednak zostaje ona uratowana przez G, który wszczepia komendantowi embrion. Po przybyciu Claire, embrion rozrywa ciało Ironsa, zabijając go.

Osobowość

Niesamowicie zdeprawowany i nerwowy, Brian Irons to samolubny oraz bezwzględny psychopata. Jest ekstremalnie okrutny, potworny, podły, sadystyczny, zboczony, mizantropijny i chory psychicznie. Nie wierzy, że jest złym człowiekiem, ponieważ popadł w szaleństwo wraz z wybuchem epidemii. Ma także tendencje paranoidalne oraz w pełni korzysta z apokalipsy, bez przeszkód robiąc wszystko, czego zapragnie. Nie zawaha zabić kogokolwiek, kto zagrozi jego planom.

Do tego, Brian Irons jest drapieżnikiem seksualnym, który gwałci młode kobiety i dziewczyny. Chociaż niektóre osoby wydawały się świadome jego mrocznej strony, jego reputacja zapobiegła rozpowszechnieniu się prawdy oraz postawieniu go przed sprawiedliwością, co wskazuje na jego zdolności manipulacji.

Irons przejawiał swoje objawy szaleństwa już w wieku nieletnim, kiedy to przeprowadzał "eksperymenty" na zabitych przez siebie zwierzętach. Z czasem zaczął również polować na dziewczęta i kobiety.

W Resident Evil 2 Remake, Brian Irons nawet nie próbował udawać uprzejmego, a sam jego debiut w grze nie ukrywał jego złowrogich intencji. Najlepiej ukazane jest to podczas gry jako Sherry, kiedy Irons prześladuje ją i wielokrotnie używa przekleństw skierowanych w jej stronę. Niezależnie od wersji, Komendant Irons nie posiada żadnych cech człowieczeństwa, takich jak empatia czy skrucha za swoje winy.

Ciekawostki

  • Jest jedną z najbardziej znienawidzonych postaci serii, ze względu na swoje ohydne i przerażające zbrodnie.
  • Mimo bycia pomniejszym antagonistą, Irons był jednym z najgorszych postaci w serii. Jest gwałcicielem, mordercą i zdrajcą, który z własnego sadyzmu i chciwości zagrażał tysiącom ludzi.
  • Angielska cenzura The Darkside Chronicles wspomina w aktach, że Irons ma żonę i kryminalną przeszłość.
    • Japońska cenzura natomiast, wspomina w The Darkside Chronicles i Umbrella Chronicles, że Komendant ma stwierdzone dwa przypadki gwałtu lub napaści seksualnej.
  • Pierwotnie Komendant miał być sojusznikiem.
  • Podobnie jak Albert Wesker, Brian Irons potajemnie pracował dla Korporacji Umbrella. Jednak robił to wyłącznie z własnej chciwości i sadyzmu.
  • Miniseria King's Fundation ukazuje nieco więcej przeszłości Ironsa. Mówi ona, że w dzieciństwie Irons łapał i zabijał zwierzęta, aby później na nich eksperymentować.
  • Występuje na końcu minigry The Mercenaries - Operation: Mad Jackal gry Resident Evil 3: Nemesis, gdzie trzyma walizkę, prawdopodobnie z wypłatą. Jednak jego twarz jest zacieniona.

Galeria

Advertisement