Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Pierdol się, grubasie! To nasz skok. Jak chcesz wyjść w jednym kawałku, to lepiej oddaj wszystko, co wziąłeś.

—Brian O'Neill żąda, aby Vito i Joe dali im wszystko, co mają, aby jego gang mógł pozwolić im odejść.


Znam cię! To ty byłeś tym makaronem z Barbaro, u jubilera! Trafiłem do tej pierdolonej dziury przez ciebie! (Vito Scaletta: Zamknęli cię, bo jesteś głupim pojebem.) Ha, ha, ha... Wiecie co? Mamuśka miała rację, Bóg istnieje! I zesłał cię tu, zasrany makaronie, żebym mógł ci się odpłacić! *uderza Vito* (Leo Galante: Wygląda ciekawie. Co powiesz na zakład?)

—Brian O'Neill rozpoznający Vito w więzieniu.


Brian O'Neill - poboczny antagonista w grze wideo Mafia II. Jest liderem irlandzko-amerykańskiego gangu, znanego również jako Micks. O'Neill jest głównym antagonistą rozdziału 4, Prawo Murphy'ego i rozdziału 6, Dobrze spędzony czas.

Głosu podłożył mu Liam O'Brien.

Biografia

Brian jest wnukiem Jimmy'ego O'Neilla, który kiedyś prowadził największy irlandzki gang w mieście. Po śmierci dziadka Brianowi udało się objąć stanowisko szefa w irlandzkim gangu.

Po raz pierwszy widziany jest w rozdziale "Prawo Murphy'ego", kiedy on i jego załoga wjeżdzają do sklepu jubilerskiego, podczas gdy rabują go Vito Scaletta i Joe Barbaro. Był zaskoczony widokiem Joe i rozkazał swoim ludziom zabić Vito i Joe. Jednak przybyło kilku policjantów, którzy aresztowali go i kilku jego ludzi, podczas gdy Vito i Joe uciekli z klejnotami.

Po raz kolejny pojawia się w Federalnym Zakładzie Karnym Hartmanna, gdy Vito podszedł do niego. Vito i Brian następnie wymieniają między sobą kilka słów i zaczynają się bić, w wyniku której obaj zostają wysłani do karceru.

Po pewnym czasie Vito zaakceptował propozycję Leo Galante, Consigliere Franka Vinci. Vito nauczył się boksować i intensywnie trenował z najlepszym zawodnikiem Leo, Pepé Costą, który sam ma walczyć z Brianem. Jednak Brian kazał swoim ludziom pobić Pepe, co uniemożliwiło mu walkę. W ramach zemsty Leo kazał Vito udać się do więziennej sali gimnastycznej, w której Brian ćwiczył sam, i połamać mu kości.

Następnie Vito zaczął ciężko bić Briana dzięki treningowi, który przeszedł od Leo i jego ludzi. Jednak w połowie walki rozgniewany, że przegrywa z Vito, Brian wyciągnął nóż i próbował go nim dźgnąć. Jednak ten był w stanie się dobrze obronić i obrócił nóż w stronę Briana, podcinając gardło. Kiedy zaczął się krztusić, Vito powiedział: „Zamknij, kurwa, japę!” wziął nóż i dźgnął Briana raz jeszcze w szyję, natychmiastowo go zabijając.

Advertisement