Spójrzcie na mnie, jestem czarnym Supermanem!

—Najsłynniejszy cytat Brixtona.


Brixton Lore - jest głównym antagonistą filmu Hobbs & Shaw z 2019. Jest byłym agentem MI6, który zdradził ich, by szukać wirusowej broni biologicznej znanej jako Snowflake. Został zmodyfikowany przez Eteona, co dało mu nadludzkie moce, które mogą być wykorzystywane przez wspomnianą organizację jako narzędzie do zdobywania i uwalniania Snowflake'u w celu zabicia większości ludzkości.

W jego rolę wcielił się Idris Elba, który grał także Russella „Stringer” Bella, Komendanta, Williama Roque, Colina Evansa, Kralla i podłożył głos pod Shere Khana.

Osobowość

Brixton Lore był bardzo bezwzględnym człowiekiem, który posiadał osobowość „uzasadniającą środki”. W czasie, gdy był agentem MI6, jego doświadczenia podczas niezliczonych misji sprawiły, że przyjął pogląd, że ludzie są słabi, i ostatecznie przyjął transhumanizm, wierząc, że maszyneria jest kolejnym krokiem do ewolucji człowieka. Brixton był gotów wykorzystać swój wpływ na media, aby przedstawić fałszywe narracje odpowiadające temu programowi, i był gotów uwolnić wirusa Snowflake, aby zabić połowę ludzkiej populacji, próbując wyeliminować tych, których Eteon uznał za słabych i niegodnych przetrwać. Pomimo chęci popełnienia licznych przestępstw, rozgniewał się, gdy podniesiono insynuację zysków finansowych, wściekle informując Hattie Shaw, że nie dbał o żądze pieniężne.

Brixton miał również złośliwą stronę, mówiąc, że będzie prowadził wojnę z Lukiem Hobbsem i Deckardem Shawem, po tym, jak obaj spowodowali, że wpadł do autobusu, aby uciec przed pościgiem, i znalazł radość podczas torturowania Deckarda i cieszył się faktem, że Hattie oburzyła się na Deckarda z powodu kłamstw, które kultywował. Po porażce z rąk Hobbsa i Deckarda, Brixton odkrył, że Eteon uruchomił przełącznik zabijania, co skłoniło go do chichotania i zaakceptowania jego losu.


Nawigacja

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.