Brom Bones – poboczny złoczyńca w segmencie Legenda Sennej Doliny z filmu Przygody Ichaboda i pana Ropucha.

Głos podłożył mu Bing Crosby.

Postać[edytuj | edytuj kod]

Brom Bones jest najbardziej lubianym mieszkańcem Sennej Doliny. Uchodzi za najsprawniejszego i najsilniejszego w całym miasteczku, a jego cechami charakterystycznymi są rozrywkowość, pewność siebie i brak akceptacji jakichkolwiek porażek.

Rola w filmie[edytuj | edytuj kod]

Jego głównym zajęciem w filmie jest próba uwiedzenia najpiękniejszej mieszkanki Sennej Doliny - Katriny Van Tassel - w czym wadzi mu nowo przybyły do miasta Ichabod Crane, któremu ta również wpadła w oko.

Ciężko jest jednoznacznie nazwać Brama Bonesa złoczyńcą, gdyż raczej nie robi nikomu krzywdy, a jego jedyną motywacją jest rywalizacja z Ichabodem. Jednak w pewnym momencie posuwa się do oszustwa, gdy po odkryciu, że Crane jest przesądny, opowiada mu o nawiedzającym pobliskie mokradła widmie Bezgłowego Jeźdźca. Przeraża tym swojego konkurenta, tak że ten po rzekomym spotkaniu ów widziadła opuszcza Senną Dolinę (nie jest pewne czy Ichabod naprawdę spotyka Jeźdźca, czy też jest to jedynie wytwór jego wyobraźni).

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Brom Bones jest oficjalnie drugim po Bezgłowym Jeźdźcu antagonistą filmu. Jednak jeśli uznać Jeźdźca za przywidzenie Ichaboda, wtedy Brom stanowiłby głównego złoczyńcę.
  • Wedle innej teorii to Ichabod Crane jest złoczyńcą, gdyż można odnieść wrażenie, że w przeciwieństwie do Broma, jest zainteresowany jedynie majątkiem Katriny.
  • W literackim pierwowzorze "Brom Bones" jest jedynie przydomkiem bohatera a jego prawdziwe nazwisko to Abraham van Brunt.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.