FANDOMBron-Char – wspierający antagonista w filmie Kapitan Marvel z 2019 roku. Jest wojownikiem Kree oraz członkiem Starforce - drużyny, która służy Najwyższej Inteligencji.

W jego rolę wcielił się Rune Temte.

Biografia

Śledzenie Skrulli

Pod rozkazami Najwyższej Inteligencji, Bron-Char otrzymał zadanie pomocy Yon-Roggowi i pozostałym członkom Starforce w ratowaniu szpiega Kree Soh-Larra z rąk Skrulli (dowodzonych przez Talosa). Wkrótce jednak dowiedzieli się, że to pułapka mająca na celu zwabienie Vers w ręce Skrulli, ponieważ zamierzają uzyskać dostęp do jej wspomnień. Jednak Vers udaje się uwolnić, a następnie ucieka na Ziemię.

Po otrzymaniu połączenia od Vers o jej obecnej lokalizacji na Ziemi, Yon-Rogg zamierza ją uratować. Jednak Vers szybko dowiedziała się, że była kiedyś pilotem Ziemi o imieniu Carol Danvers i że Skrullowie stracili swoją ojczyznę przez Kree, ponieważ odmówili poddania się rządom Kree i po prostu chcą znaleźć nową planetę, aby żyć bezpiecznie przed Imperium Kree. Vers dowiedziała się również, że przed śmiercią Mar-Vell stworzyła olbrzymi statek kosmiczny (napędzany przez Tesseract), który może służyć do schronienia uchodźców Skrulli. Przypomniała sobie również, że była świadkiem zabicia Mar-Vell przez Yon-Rogga, zanim zniszczyła silnik, który wymazał jej wspomnienia. Jest nawet przerażona, gdy dowidziała się, że Bron-Char, wraz z innymi członkami Starforce, jest zaangażowany w fabułę przez cały czas.

Finałowa walka

Wściekła na to, że została użyta przez Imperium Kree, Vers dołączyła do Skrulli i pomogła im znaleźć innych Skrulli, którzy schronili się w statku Mar-Vell unoszącym się wokół orbity Ziemi. Jednakże Yon-Rogg i Starforce udaje się wytropić statek i pojmać Vers oraz jej sojuszników jako więźniów.

Bron-Char obserwuje, jak Vers jest przesłuchiwana przez Najwyższą Inteligencję, która drwi z jej porażki. Jednak szybko Vers uwalnia się z implantu, który został użyty do stłumienia jej mocy, pozwalając uwolnić Fury'ego, Marię i Skrulli z niewoli i mieć ewakuować się z powrotem na Ziemię. Po tym, jak to zobaczył, Bron-Char próbował zaangażować się w walkę przeciwko Vers, ale został pokonany, podobnie jak pozostali.

Po tym, jak Vers udaremniła atak Ronana na Ziemię, zleciła pokonanemu Yon-Roggowi przekazanie Najwyższej Inteligencji wiadomości o tym, że zakończy wojnę ludobójczą. Nie wiadomo, co stało się później z Bron-Charem, albo został zabity przez Vers, albo wycofał się z powrotem do Hali wraz z innymi żyjącymi członkami Starforce w hańbie, gdzie prawdopodobnie został surowo ukarany przez Najwyższą Inteligencję.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.