Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym jakichkolwiek pozytywnych cech i bez żadnych szans na nawrócenie się. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze pozytywne cechy to najczęściej są one całkowicie fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił, albo jeśli posiada jakieś humorystyczne lub komediowe momenty, to nijak one nie umniejszają dokonanych przez niego nikczemnych czynów. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.


Bryan Fury - antagonista w serii gier Tekken. Bryan po raz pierwszy pojawił się w Tekkenie 3. Jest jednym z niewielu złoczyńców, którzy są bardziej źli niż Mishima (nawet niż Heihachi i Kazumi) i jest prawdopodobnie najbardziej nikczemnym złoczyńcą w całej serii.

Biografia[]

Tekken 3[]

Fury Bryan, oficer w Międzynarodowej Organizacji Policji został zabity strzelaninie w Hongkongu. Zwłoki Bryana zostały przewiezione do laboratorium Doktora Abela. Ten 88-letni naukowiec był dość znany w podziemnym społeczeństwie, ale jego odkrycia były często poprzedzone Doktora Bosconovitha. Jednak w końcu doszedł do ostatniego etapu ukończeniu projektu głównego ... Army Cyborg. Dr Abel uważał, że doskonały cyborg musi mieć mechaniki zbudowane przez jego rywala, dr Boskonovitch, więc ożywił ciało Fury'ego i wysłał go do gromadzenia tych danych. O swoim poprzednim życiu, Bryan był znany jako zręczny detektyw, ale z drugiej strony, był zawsze od ciemnych plotek. Badanie handlu narkotykami w Hongkongu, Lei Wulong odkrył, że Fury miał powiązania z handlarzami narkotyków. Bryan wkrada się do Turnieju "Króla Żelaznej Pięści", kierowaną przez Yoshimitsu, który ma silne więzi z Boskonovitch.

Tekken 4[]

Bryan uświadamia sobie, że jego życie chyli się ku końcowi, ale wiedział, że osoba, która może pomóc i to był jego twórca, doktor Abel. Jednak Doktor Abel chciał się go pozbyć 2 lata temu, gdy Heihachi i Mishima Zaibatsu zabrali go. Bryan zaczął gardząc ich obu w wyniku. Pewnego dnia, Bryan usłyszał wiadomość o Turnieju Króla Żelaznej Pięści 4 i postanowił wziąć udział. Z tej śmierci będącej jego ciałem zbliżającym Bryana płynęła z energii która czyni go silniejszym niż wcześniej. Rozwija niekontrolowany gniew, które przejawia się w jego wyglądzie. Bryan ma jedną nadzieję, że w przypadku porażki Heihachi Mishima stałby się szef Mishima Zaibatsu. Jeśli to wszystko pójdzie zgodnie z planem, Bryan będzie musiał powiedzieć Dr. Abelowi, aby zmienić swoje ciało, stając się najbardziej niesamowitą istota w istnieniu po raz drugi.

Tekken 5[]

Fury Bryan, replikacja stworzona przez Dr.Abela, zwierza się dr Boskonovitchowi otrzymywał od niego trochę technologicznych ulepszeń. Boskonovitch zainstalował wieczystego generatora prądu u cyborga. Zamiast dziękując mu, Bryan zabił kilka osób w obiekcie. Potem postanowił wziąć udział w piątym Turnieju Króla Żelaznej Pięści, myśląc, że to jest doskonały test jego świeżo zainstalowanego generatora.

Oficjalna wersja: Aby otrzymać aktualizację do swojego technologicznego cybernetycznego ciała, Bryan zwierzył się do doktorowi. Po odzyskaniu przytomności, Bryan zdał sobie sprawę, że jego ciało nie uległo zmianie. Dr Boskonovitch wyjaśnił, że ciało Bryana zawierał wiele skomplikowanych mechanizmów, które wymagają więcej czasu, aby być w pełni zrozumiałe, ale był w stanie zainstalować wieczysty generator prądu jako środek nadzwyczajny. Bryan popchnął Dr Boskonovitcha z drogi, gdy skierował się do drzwi. Kilku członków Manji Clan próbowało go powstrzymać, ale został wszyscy zostali powaleni na ziemię. Kilka dni później, Bryan dowiaduje się, że Turniej Króla Żelaznej Pięści odbędzie się. Bryan postanawia wziąć udział, myśląc, że jako doskonały test jego świeżo zainstalowanego generatora wieczystego zasilania.

Tekken 6[]

Po dostaniu w swoje ręce wieczystego generatora, Fury Bryan postanowił wstąpić do Turnieju Króla Żelaznej Pięści 5 w celu badania jego efektywności. Jednak Yoshimitsu powtórzył utrudnione swoje testy i nadzieje odblokowania swojej ostatecznej mocy. Wkrótce Bryan rozpoczął turniej niszcząc wszystko w zasięgu wzroku. Kierując wściekłość, wstąpił do różnych bitew na całym świecie, z budynków robił gruz. W tym czasie zobaczył ogłoszenie Turniej Króla Żelaznej Pięści 6. Uczucie to było lepiej dostosowane do jego szalonego apetytu, ruszył w jego kierunku.

Advertisement