Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.

Zasługuje na zemstę, a my zasługujemy na śmierć... Ale z drugiej strony ona też. Więc zobaczymy.

—Budd do Billa, po tym jak ten go ostrzegł przed zemstą Panny Młodej.


Budd - większy antagonista w serii Kill Bill, występujący jako pomniejszy antagonista w Kill Bill i jako większy antagonista w Kill Bill 2. Jest zdegenerowanym bratem Billa. Jest rozpoznawany przez Billa jako „jedynego człowieka, którego kiedykolwiek kochał”.

W jego rolę wcielił się Michael Madsen, który zagrał także Toniego Ciprianiego, Williama Carvera, Victora Vegę w Wściekłych psach i Groucha Douglasa w Nienawistnej ósemce, które również wyreżyserował Quentin Tarantino.

Biografia[]

Był jedynym męskim członkiem Plutonu Śmiercionośnych Żmij, a od czasu rozwiązania oddziału zabójców zaczął mieszkać w przyczepie mieszkalnej, gdzie stopniowo stał się alkoholikiem, wiążąc koniec z końcem pracując jako ochroniarz w klubie ze striptizem.

Bill ostrzegł Budda przed zbliżającym się niebezpieczeństwem, ale kiedy Panna Młoda go znalazła, ten przewidział jej atak i strzela do niej solą kamienną, grzebie ją żywcem i kradnie jej bezcenny miecz.

Budd zaaranżował spotkanie z Elle Driver w swojej przyczepie, by sprzedać jej miecz Beatrix za 1 000 000 dolarów. Elle przyjeżdza do jego przyczepy i poprosiwszy o miecz, wręczyła Buddowi dużą walizkę zawierającą 1 000 000 dolarów w gotówce jako zapłatę. Oddając się swojej nagrodzie, Budd wyciąga pieniądze i nieświadomie odsłania węża czarną mambę ukrytego przez Elle. Wąż kilka razy gryzie go w twarz, przez co Budd pada na podłogę spuchnięty i konwulsyjny z powodu jadu, gdy wąż wślizguje się do jego przyczepy. Obserwując Budda jęczącego z bólu, Elle siada i mówi mu, że zanim przybyła, szukała informacji na temat czarnej mamby w Internecie. Następnie wyciąga obszerne odręczne notatki i obszernie poucza go o całkowicie śmiertelnej naturze jadu krążącego w jego ciele. Chwilę później Budd w końcu umiera.

Elle wyraża żal, że Beatrix (którą Elle nazwała najlepszym wojownikiem, jakiego kiedykolwiek spotkała) najwyraźniej straciła życie z powodu „pijackiego wsioka”, takiego jak Budd. Przed odejściem zebrała miecz Beatrix i pieniądze. Następnie okłamała Billa przez telefon, mówiąc mu, że Beatrix zasadziła czarną mambę w przyczepie kempingowej Budda, która go zabiła i że sama Elle była tą, która zabiła Beatrix lecz chwile później Elle zostaje pokonana przez Beatrix.

Ciekawostki[]

  • Pomimo tego, że Budd był najmniej wykwalifikowanym spośród wszystkich członków Plutonu Śmiercionośnych Żmij, Budd był najbliżej ze wszystkich pięciu członków zabicia Panny Młodej.
Advertisement