FANDOMBudo – poboczny antagonista z anime/mangi Akame Ga Kill!. Jest on jednym z wysoko cenionych i szanowanych generałów Imperium. Z uwagi na jego ogromną siłę i wszechstronną potęgę w walce, posiadał szacunek ze strony podwładnych i innych frakcji.

Charakterystyka

Wygląd

Budo był wysokim, muskularnym mężczyzną o szpiczastychh blond włosach i niebieskich oczach. Miał na sobie ciemnoszarą zbroję wraz ze swoim Teigu Adramelech, białe spodnie i czerwony płaszcz. Jego ramiona były wyjątkowo duże i miały żółte oznaczenia tomoe.

Osobowość

Opisywany jako człowiek, który rzadko opuszcza imperialne tereny treningowe, generał Budo był człowiekiem zatwardziałym, z wieloletnim treningiem i trudnościami militarnymi kształtującymi go do obecnego stanu. Jako generał zrodzony ze sławnej linii rodowodowej, Budo był dumny z jego czci i imperium. W przeciwieństwie do większości generałów, nie związał się z premierem, zamiast tego po prostu nienawidził go. Dodał nawet, że gdy buntownicy zostaną zmiażdżeni, ci, którzy spowodowali chaos w kraju, poniosą jego "gniew".

Okazało się, że Budo jest poważnym człowiekiem w swoich obowiązkach w zakresie ochrony pałacu i Imperatora, ponieważ okazało się, że jest zły, gdy Wave i Syura prawie użyli swojego Teigu do walki w pałacu, a on zagroził, że ich zabije, jeśli kiedykolwiek zrobią to ponownie, a kiedy Syura teleportował członków Nocnego Napadu do pałacu, aby ich schwytać, Budo uderzył go po tym, jak został schwytany z powodu możliwości wyrządzenia krzywdy Imperatorowi z jego planu i obiecał, że go zabije, jeśli to się powtórzy.

Wykazano, że Budo wierzy, że żołnierze Imperium nie powinni ze sobą walczyć i zamiast tego oszczędzać wysiłki, aby pokonać rebeliantów. Pokazano to, gdy Wave mimo pokonania nadal chciał walczyć z Syurą. Budo walnął pięścią i gniewnie go beszta, ale potem uśmiechnął się, gdy odchodził, mówiąc, że obaj są silni i powinni skupić się na powstrzymaniu buntu, zamiast walczyć.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.