FANDOM


Cad Bane - powracający antagonista w serialu Star Wars: The Clone Wars.

Jest to bezwzględny łowca nagród, uważany za jednego z najskuteczniejszych w galaktyce.

Biografia

Star Wars: The Clone Wars

Holocron Heist

Pewnego razu, cenionego już Bane'a wynajął Darth Sidious, który zlecił mu kradzież holokronu ze Świątyni Jedi. W zadaniu pomagali mu jego robocik, a także Cato Parasitti.

Bane wdarł się do świątyni, lecz Cato, która dzięki przebraniu Jocasty Nu wskazywała drogę łowcy w bibliotece, została schwytana. Jedi deptali mu po piętach, lecz ostatecznie udało mu się przedostać do skarbca i ukraść holokron.

Jego kolejnym celem był mistrz Bolla Ropal, który strzegł kryształu Kyber, kryjący dane o wszystkich dzieciach wrażliwych na moc.

Cargo of Doom

Cad Bane leciał na Devarona, aby dopaść Ropala i zmusić do otworzenia holokronu. Jedi jednak nie zdradził, i po długich torturach umarł.

W tym samym czasie Anakin Skywalker i Ashoka Tano przedostali się z klonami na statek Bane'a, lecz ten zorganizował pułapkę, odwracając grawitację.

Ashoka wpadła w pułapkę i Anakin był zmuszony otworzyć holokron, by ją uratować. Po tym Bane uciekł, lecz w trakcie walki z klonami spadł z balkonu, pozornie ginąc.

Children of the Force

Jak się jednak okazało, w przebraniu klona Bane przedostał się na niszczyciel Republiki. Kiedy Ashoka zaczęła go podejrzewać, ten pobił ją i ukradł myśliwiec.

Rada Jedi zrozumiała, że Bane nie jest zwykłym, prostym łowcą nagród, więc przydzieliła Obi-Wana, aby również zajął się jego sprawą.

Bane porwał rodiańskie dziecko, a także nawrócił jego matkę przeciwko Jedi, po czym uciekł. Podczas próby uprowadzenia kolejnego dziecka wpada w zasadzkę Jedi i zostaje aresztowany.

Umysł Bane'a nie był prosty, a więc wspólnie mistrz Windu, Kenobi oraz Skywalker zmusili go do współpracy. Okazało się jednak, że Bane oszukał generałów i uciekł.

Na Mustafar walczył z Jedi o dzieci, jednak ostatecznie trafiły one w ręce Republiki, choć Bane zdołał uciec po raz kolejny.

Evil Plans

Hostage Crisis

Hunt for Ziro

Kiedy postawiono nagrodę za głowę Ziro, Bane był jednym z członków gry o wygraną. Hutt wybrał się na planetę Teth wraz ze swoją kochanką,

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.