FANDOMCaranthir Ar-Feiniel – elf Aen Elle, główny nawigator Dzikiego Gonu oraz okrętu Naglfar.

Wygląd Edytuj

Caranthir był niezwykle wysokim elfem o jasnej cerze, błękitnych oczach i czarnych włosach. (W zwiastunie najprawdopodobniej był rudy.)

Osobowość Edytuj

Na początku Caranthir był spokojnym, uprzejmym elfem który chętnie uczył się magii i czarów. Po przystąpieniu do Gonu stał się skryty, enigmatyczny i pragmatyczny.

Biografia Edytuj

Caranthir Ar-Feiniel był tworem i z czasem stał się przybranym dzieckiem elfiego Wiedzącego – Avallac'ha. Mały Caranthir był bardzo utalentowanym dzieckiem i pilnie się uczył magii pod czujnym okiem Crevana (Avallac'ha). Kiedy Caranthir dorósł z niewiadomych powodów uciekł od swojego opiekuna i dołączył do Eredina i Dzikiego Gonu. drugim akcie gry jest jednym z dowódcówAen Elle w czasie Bitwy w Kaer Morhen. Wiedźmin Eskel o mało nie zginął z jego ręki. Ratuje Eredina i Imleritha podczas nagłego objawienia się mocy Ciri. W akcie trzecim został zwabiony wraz z Eredinem. Dzięki jego magii zamroził Geralta. Stoczył walkę z Ciri. Caranthir miał już nadzieje, że dostanie dziecko przeznaczenia, ale ta się teleportowała i uszkodziła jego kostur. Ginie z rąk Geralta poprzez wbicie miecza w serce. Jego szczątki leżą na dnie oceanu w pobliżu wyspy Undvik.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.