FANDOMCarl Kruger – klasyczny wróg Batmana, pojawiający się jedynie w zeszycie Detective Comics #33 z 1939 roku.

Biografia

Detective Comics #33

Carl Kruger był psychopatą, którego celem było zostanie władcą świata. Aby tego dokonać, do pomocy miał własną armię, zwaną Szkarłatną Hordą.

Pewnego razu jego sterowiec, latając nad Manhattanem, wyemitował "promienie śmierci", które spowodowały duże zniszczenie w mieście. Szkarłatna Horda, pragnąc podbić świat, żądała niesprzeciwiania się im, bo inaczej ponownie wystrzelą promienie.

Kruger zrekrutował do Hordy trzech geniuszy - Travisa, Bixley'a i Rydera, mianując ich swoimi zastępcami.

Dowiadując się o planach szaleńca, Batman chciał go powstrzymać, więc dostał się do jego kryjówki. Rzucił w niego batarangiem, ale Kruger zabezpieczył się przed zamachem i skrył za pancerną szybą. Wtedy Batmana zaskoczyli ludzie "Napoleona", którzy go pobili i związali.

Kruger zostawił go związanego i wysadził dom, chcąc upozorować śmierć i tym samym, pozostać bezkarnym. Niespodziewanie Batman w ostatniej chwili uciekł i uniknął śmierci, po czym udał się do domu zastępcy Krugera, Rydera i zapowiedział swój powrót. Rozkazał mu również przekazanie Carlowi, że przeżył wybuch.

Później, Batman zabił Bixley'a, a następnie próbował uszkodzić sterowiec, uderzając w niego siekierą. Kruger zakradł się mu od tyłu, po czym strzelił mu w plecy. Zamierzał pozbyć się ciała promieniem śmierci, ale prawdziwy Batman uratował się i wspiął po linie do Batsamolotu. Zdołał uniknąć śmierci, przebierając się w strój strażnika Szkarłatnej Hordy.

Następnego dnia sterowiec Krugera zaatakował promieniem Batsamolot, ale pojazd został wcześniej pokryty substancją odporną na broń Napoleona. Widząc pikujący wprost na niego Batsamolot, katapulta startowa zwolniła dwupłat ze sterowca, którym sterował Kruger. Batman wspiął się na jego skrzydło, po czym rzucił w niego ładunek gazowy, przez co przestępca stracił przytomność. Samolot uderzył w wodę, a Kruger zginął.

Po jego śmierci, członkowie Hordy zostali aresztowani.

Ciekawostki

  • Wizualnie miał przypominać Napoleona Bonaparte.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.