Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Circle spoiler alert.png
Uwaga!
Ta strona zawiera główne spoilery. Jeśli nie chcesz znać ważnych informacji na temat fabuły/elementów związanych z postacią, nie powinieneś czytać tego artykułu poza tym ostrzeżeniem: Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne skutki, jakie te fakty mogą mieć na użytkownika chcącego jednak przeczytać ten artykuł.


Carmine Falcone - nadrzędny antagonista filmu z 2022 roku Batman. Był najpotężniejszym kryminalnym władcą w Gotham City, z rozległymi powiązaniami ze światem podziemnym w całym mieście, w tym z GCPD i różnymi wybranymi urzędnikami.

Podczas drugiego roku Batmana jako strażnika Gotham, Falcone i wszyscy z nim powiązani znaleźli się na celowniku Człowieka-Zagadki. Później sam Batman dowiedział się również o zaangażowaniu Falcone'a w Thomasa i Marthę Wayne, w tym o jego potencjalnej roli w ich śmierci. Jest także pracodawcą znanego, dobrze zapowiadającego się szefa gangu Oswalda Cobblepota, a także zaniedbującym ojcem Seliny Kyle/Kobiety-Kota, której dziewczyna stała się jedną z wielu jego ofiar.

W jego rolę wcielił się John Turturro, który zagrał także Mo Flatbush, Jesusa Quintanę, Monkeybone'a, Johna Shootera, Króla Szczurów oraz Kozę.

Biografia[]

Przeszłość[]

Carmone Falcone spotkał się z Thomasem Waynem, gdy został ranny strzałem z broni palnej, więc Thomas, będąc dobrym człowiekiem, pomógł uzdrowić szefa mafii, bez wiedzy Wayne'a, jego syn Bruce był świadkiem tego wydarzenia. Następnie został zatrudniony przez Thomasa Wayne'a, aby uciszyć dziennikarza, aby chronić swoją kampanię burmistrza, zapobiegając wstydliwym kontrowersjom wokół jego chorej psychicznie żony. Falcone zabija dziennikarza, wbrew woli Wayne'a. Thomas następnie zagroził, że zwróci Carmine'a i siebie na policję, jednak Thomas i Martha zostali zamordowani (prawdopodobnie na rozkaz Falcone'a), zanim to się stało. Carmine Falcone następnie przekształcił fundusz odnowienia w przykrywkę do prania pieniędzy i łapówek wraz z burmistrzem, komisarzem policji Petem Savagem, Salvatorem Maroni i prokuratorem okręgowym Gilem Colsonem. W konsekwencji tego czynu sierociniec Gotham został opuszczony, a Edward Nashton rozgniewał się na to, więc postanowił ujawnić korupcję Gotham za pomocą brutalnych i pokrętnych środków.

Falcone i skorumpowani urzędnicy wymyślili plan uzurpowania sobie handlu Maroniego, umieszczając go w więzieniu, aby Falcone mógł przejąć jego firmę, a następnie rządził Gotham City żelazną pięścią przez 20 lat. Carmine Falcone zamordował Marię Kyle, która była jego kochanką i bez jego wiedzy mieli razem dziecko, Selinę Kyle.

Batman[]

Kilkadziesiąt lat później Falcone nadal jest niekwestionowanym władcą przestępczego półświatka Gotham i ma dobre kontakty dzięki swoim skorumpowanym podwładnym. Rzadko widuje się go publicznie i rzadko opuszcza swoje terytorium na nabrzeżu Gotham. Jednak tajemniczy seryjny morderca nazywający siebie Człowiekiem-Zagadką zaczyna celowo zabijać skorumpowaną elitę Gotham, zaczynając od burmistrza Mitchella. Wkrótce potem zamordowany zostaje również komisarz policji Pete Savage, a ponieważ obaj byli potajemnie na liście płac Falcone, inni jego współpracownicy i poplecznicy są niespokojni. Po tym, jak Człowiek-Zagadka potajemnie publikuje zdjęcia Mitchella i młodej kobiety, Anniki w nocnym klubie Falcone, aby wplątać w korupcję Mitchella, Falcone też się denerwuje.

W związku z tym nakazuje swoim ludziom wytropić i uprowadzić młodą kobietę, Annikę. On sam wydaje się współczujący i obiecuje Annice, że pozwoli jej uciec z Gotham, gdy tylko ta powie mu, o czym rozmawiał z nią Mitchell. Kiedy Falcone dowiaduje się, że pewnego pijackiego wieczoru Mitchell zwierzył się Annice, że Falcone był szczurem, który wiele lat temu zaaranżował porwanie transakcji Maroniego, Falcone dusi Annikę z zimną krwią i powierza ciało skorumpowanemu policjantowi Williamowi Kenzie. Jednak Falcone nie zdaje sobie sprawy, że Annika była dziewczyną jego nieślubnej córki Seliny Kyle i tego, że kobieta zaczyna szukać zaginionej Anniki.

Jak wielu członków elity Gotham, Falcone później uczestniczy w pogrzebie burmistrza Mitchella w Gotham City. W towarzystwie grupy ochroniarzy, w tym Cobblepota, Falcone wchodzi po schodach i staje twarzą w twarz z Brucem Waynem. Cobblepot próbuje go odepchnąć, ale Falcone go powstrzymuje. Uśmiechając się, Falcone ujawnia, że ​​ojciec Bruce'a kiedyś uratował mu życie i że Bruce obserwował całą operację ze schodów. Po tym, jak Falcone opowiedział Cobblepotowi historię z rozbawieniem, Wayne odchodzi i wchodzi do holu. Tamtejsze nabożeństwo żałobne zostaje ostatecznie przerwane przez kolejny atak Człowieka-Zagadki, w którym Gil Colson ginie.

Kilka dni później Człowiek-Zagadka ujawnia również machinacje Thomasa Wayne'a w jego krucjacie przeciwko korupcji w Gotham. Przerażony tym odkryciem, rozczarowany Bruce Wayne udaje się następnie do klubu nocnego Falcone, aby dowiedzieć się od niego, czy rewelacje Człowieka-Zagadki są prawdziwe. Falcone widzi okazję do manipulowania Bruce'em i prosi swoich licznych ochroniarzy, aby opuścili jego prywatną kwaterę. Falcone następnie ujawnia Bruce'owi, że reporter został zabity na rozkaz Thomasa Wayne'a, nie wspominając, że Wayne nigdy nie prosił o zabójstwo mężczyzny. Falcone nie wspomina również, że Wayne następnie zagroził, że odda siebie i Falcone policji z powodu wyrzutów sumienia. Później, po wyjściu Batmana, do klubu nocnego wchodzi Selina Kyle. Udaje, że martwi się o swoją przyjaciółkę Annikę, ale od dawna wie, że za jej śmierć odpowiedzialny jest Falcone.

Falcone, z powodu, że Selina była kiedyś zabrana do klubu przez jej matkę, zna ją i jest wobec niej wyrozumiały. Obiecuje pomóc jej w poszukiwaniach, ale nagle podchodzi do niego najemnik. Falcone ostro gani mężczyznę, ale poplecznik ujawnia mu, że w wiadomościach pokazano nagranie, które nie tylko ujawnia Falcone'a jako zdrajcę Maroniego, ale także dowodzi, że Falcone udusił Annikę. W tym samym momencie Selina wpada z pistoletem, ujawnia, że ​​Falcone'owi jest jego córką i chce go zastrzelić. W tym samym momencie jednak w klubie gaśnie prąd z powodu ataku Batmana, więc Selina chybia, a Falcone ucieka z pokoju. Natychmiast goni go, ale Carmine'owi udaje się ją zaskoczyć w ciemności, rzuca ją na ziemię i zaczyna ją dusić.

Syczy okrutnie, że łamie mu to serce, gdy musi zrobić to własnemu dziecku. Chociaż Selina podrapała go po policzku paznokciami, Falcone wciąż przewyższa ją siłą fizyczną. Jednak tuż przed tym, jak może zabić Selinę, zostaje pokonany przez Batmana. Batman uniemożliwia Selinie również zastrzelenie Falcone'a natychmiast po tym; teraz, gdy istnieją niepodważalne dowody na zbrodnie Falcone'a, chce wsadzić szefa mafii za kratki. Na oczach zaskoczonych gości klubu Batman wyprowadza teraz uśmiechniętego Falcone'a na zewnątrz, aby przekazać go policji. Jednak Falcone nie jest ani trochę onieśmielony, twierdząc jedynie, że zabierze ze sobą do grobu całą swoją wiedzę i czyny.

Kiedy zostaje przekazany Jamesowi Gordonowi, Falcone szydzi, że policja dla niego pracuje. Następnie zostaje postawiony przed klubem, gdzie odczytywane są jego prawa. W tym samym czasie Oswald Cobblepot wychodzi na zewnątrz i z pogardą nazywa Falcone'a szczurem. Falcone z rozbawieniem pyta, czy Cobblepot myśli, że to wielka sprawa i kpiąco go obraża. W tym samym momencie Falcone zostaje trafiony kulą Człowieka-Zagadki; wiedział, że nigdy nie zdoła dotrzeć do Falcone'a i dlatego celowo wysłał Batmana na jego trop. Jednak teraz, gdy Falcone został zabrany ze swojego klubu, Człowiek-Zagadka jest w stanie zastrzelić go z daleka karabinem snajperskim, a po tym, jak Falcone upada, umiera chwilę później w ramionach Batmana.

Ciekawostki[]

  • John Turturro przyjął rolę Carmine Falcone z powodu swojej miłości do Batmana i Zorro, zwłaszcza do komiksów Franka Millera, a ponadto jego własny syn pracuje dla DC Comics.
  • Ta wersja Carmine Falcone może być uważana za najbardziej złą, z powodu (prawdopodobnie) zamordowania Thomasa Wayne'a i Marthy Wayne, wykorzystania Gotham City Renewal na łapówki, handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy oraz przez mordowanie kobiet, które pracowały w jego nocnych klubach, w tym Anniki Kosolov, dziewczyny Seliny. Najgorsza z niego jest jego obsesja i kazirodcze pragnienie jej, jako że ta ostatnia jest jego córką.
  • To trzecia aktorska rola Carmine Falcone, po Tomie Wilkinsonie w Batman: Początek i Johnie Domanie w Gotham.
  • Carmine Falcone jest bardzo podobny do Noaha Crossa, ponieważ kontroluje Gotham City poprzez masową korupcję i sugeruje się, że ma kazirodcze pragnienie dla swojej córki. Matt Reeves wymienił Chinatown jako wpływ na Batmana.
Advertisement