Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Carnage


Kasady odszedł. Pozostał tylko CARNAGE!

— Carnage


- Jak jeden człowiek może angażować całą policję Nowego Jorku?!

- Jonah, Kasady nie jest człowiekiem. To potwór! Robił rzeczy, o których z trudem się pisze.

— Dialog J. Jonaha Jamesona i Robbiego Robertsona o Kasady'm.


Cletus Kasady, znany jako Carnage – główny antagonista w serialu Spider-Man: The Animated Series z 1994. Służy jako większy antagonista sezonu 3 i 5.

Jest to groźny przestępca, który po połączeniu z czerwonym symbiontem stał się istotą o imieniu Carnage.

Biografia

Spider-Man: The Animated Series

Aresztowanie

Cletus Kasady był poszukiwanym psychopatycznym mordercą. Pewnego razu, policja zlokalizowała jego kryjówkę i otoczyła ją, ale Kasady wciąż sprawiał im problemy. Nie chcąc trafić do zakładu psychiatrycznego, przytwierdził do swego ciała ładunek wybuchowy.

Policjanci, na czele z detektyw Terri Lee weszli do budynku. Tam Cletus zamknął ją ze sobą w pomieszczeniu, ale zanim mógł ją zamordować, na miejsce przybył Spider-Man. Kasady ujawnił, że do jego pasa przyczepiona jest bomba, lecz Pająk wziął ładunek i wyrzucił go w powietrze, nie krzywdząc żadnej osoby. Kasady został aresztowany i zabrany do szpitala psychiatrycznego Ravencroft.

Tymczasem na Ziemii pojawił się kolejny symbiont, pochodzący z poprzedniego, który przyczynił się do powstania Venoma.

Carnage

W szpitalu psychiatrycznym Kasady został umieszczony w celi tuż obok Eddiego Brocka, który właśnie był nosicielem symbiontu. Pewnej nocy, Brocka odwiedziła zjawa Barona Mordo, który chciał zwrócić dla niego symbionta, w zamian za odegranie roli w planie jego mistrza, Dormammu.

Kasady podsłuchał rozmowę i nalegał Mordo, aby to jemu przeznaczyć symbionta, obiecując służenie Dormammu, jeśli ten go uwolni z Ravencroft. Brock zgodził się na propozycję widma i po kilku dniach odzyskał swojego symbionta.

Później, Kasady został odwiedzony przez tajemniczego mężczyznę, który okazał się być nosicielem czerwonego symbionta. Zdziwionemu Kasady'emu ukazało się ciało astralne Barona Mordo, który podarował mu symbionta, pod warunkiem, że będzie spełniać wolę Dormammu.

Wtedy Kasady połączył się z symbiontem, po czym zabił więziennych strażników, przedstawiając się jako Carnage. Chwilę później rozwalił mury budynku i wyszedł na wolność.

Walka ze Spider-Manem

Po ucieczce z Ravencroft, Carnage udał się do budynku Stark Enterprisses, gdzie jego zadaniem była kradzież technologii między-wymiarowej, skonstruowanej przez Tony'ego Starka, w celu sprowadzenia Dormammu do ziemskiego wymiaru.

W laboratorium pomógł Venomowi w walce ze Spider-Manem i War Machine. Brock zdziwił się, czemu Carnage został tu przysłany, sądząc, że Dormammu mu nie ufa. Pojawiła się Dr. Ashley Kafka, w której zakochał się Brock, przez co Carnage nazwał go sentymentalnym głupcem.

Ostatecznie obaj połączyli siły w walce z bohaterami. Carnage był bliski zamordowania Spider-Mana, ale Venom, pod wpływem Dr. Kafki, zaatakował Kasady'ego. Sprzeczkę przerwało pojawienie się widma Barona Mordo, który zażądał przyniesienia mu między-wymiarowego urządzenia. Chciał, aby unikali walki z Pająkiem, bo to mogłoby narazić ich misję na niepowodzenie.

Carnage i Venom udali się do kryjówki Mordo, gdzie dostarczyli urządzenie. Następnie chcieli wyrównać ze sobą warunki, ale ponownie zostali powstrzymani przez Dormammu. Venom postanowił uciec, co wściekło Carnage'a, ale Mordo stwierdził, że Brock nie jest im już potrzebny.

Następnym zadaniem Carnage'a było dostarczenie odpowiedniej ilości energii życiowej dla Dormammu, umożliwiając mu przybycie do ziemskiego wymiaru. Tak więc Carnage wyszedł na ulice, gdzie popadł w szał zabijania. Nawet Spider-Man nieskutecznie próbował go powstrzymać.

Później, Kasady wkradł się do apartamentu Terri Lee, gdzie na nią czekał. Kiedy ta weszła do swojego mieszkania, Cletus zmienił się w Carnage'a i próbował ją zamordować. Wtedy kobietę uratował Spider-Man, uprzedzony o ataku przez Madame Web.

Carnage zabił Terri Lee, jak i Dr. Kafkę. Następnie, widząc jego postępy, Mordo sprowadził go do ich kryjówki.

Zanim jednak rozpoczął się rytuał przywołania, pojawili się Spider-Man, Iron Man i Venom, który zdecydował się zmienić strony. Okazało się, że Carnage jedynie porwał Dr. Kafkę.

Wywiązała się walka, podczas której Dormammu rzeczywiście przybył do ziemskiego wymiaru. Jednak nie na długo, ponieważ w wyniku majstrowania przy urządzeniu przez Spider-Mana, istota została sprowadzona do innego wymiaru.

To samo miało stać się z Carnage'm, ale ten chciał zabrać ze sobą Dr. Kafkę, aby wyrządzić jak najwięcej zła. Venom ją uratował, ale sam został wessany. Ostatecznie Carnage również został sprowadzony do innego wymiaru, co zakończyło jego terror na dobre.

Alternatywna rzeczywistość

Nie wiadomo, co stało się z Kasady'm po wessaniu do portalu. Wiemy natomiast, że po jakimś czasie symbiont został sprowadzony do wymiaru, gdzie połączył się ze zbuntowanym Spider-Manem, tworząc Spider-Carnage'a.

Wystąpienia

Spider-Man: The Animated Series

 • Venom powraca (sezon 3)
 • Carnage (sezon 3)
 • Nienawidzę klonów (jako Spider-Carnage, sezon 5)
 • Żegnaj, Spider-Manie (jako Spider-Carnage, sezon 5)

Relacje

Sojusznicy

Wrogowie

 • Spider-Man
 • Iron Man
 • War Machine
 • Venom
 • Terri Lee
 • Dr. Ashley Kafka

Galeria

Ciekawostki

 • Twórcy serialu powiedzieli, że gdyby szósty sezon rzeczywiście powstał, Kasady znalazłby się w wiktoriańskiej Anglii, gdzie przyjąłby tożsamość Kuby Rozpruwacza i miałby polować na Mary Jane, która miała znaleźć się tam po zniknięciu w odcinku Punkt zwrotny.
  • Nie wiadomo jednak, jak miałoby to wyglądać, bowiem silna cenzura nałożona na serial z całą pewnością uniemożliwiłaby ukazanie jego morderstw.
Advertisement