FANDOMYoung Cassandra

Cassandra przed operacjami

Proszę mnie zwilżyć.

Cassandra O'Brien.Δ17 – pierwszorzędna antagonistka występująca w serialu fantastyczno-naukowym Doktor Who. Uważana za ostatnią istotę ludzką, wskutek niezliczonych operacji plastycznych przybrała wygląd kawałka skóry rozciągniętego w ramce.

Cechy Edytuj

Wyglądem przypominała płat skóry rozciągnięty na metalowej ramce z wrośniętymi oczami i ustami. Wymagała ciągłego zwilżania, co wiązało się z nieustanną obecnością asystenta. Potrafiła jednak dzięki dostępowi do zaawansowanej technologii przesyłać swój umysł do ciał innych osób.

Cassandra była skrajną arogantką, wszystkich traktowała z góry, co widać między innymi w jej stosunku do ludzi rozsianych po Wszechświecie, których nazywa mieszańcami, sama zaś uważała siebie za czystego człowieka. Cechowały ją również chciwość i egoizm. Była gotowa na zniszczenie wskutek wybuchu Ziemi stacji kosmicznej Platform One w roku 5 000 000 000. wraz ze wszystkimi pasażerami wyłącznie w celu wyłudzenia pieniędzy z ich polis ubezpieczeniowych. Podobnie również zachowywała się podczas pobytu w szpitalu Sióstr Miłosierdzia na Nowej Ziemi, gdzie jej arogancja doprowadziła do uwolnienia tysiąca nosicieli chorób i wybuchu epidemii na terenie szpitala.

Historie Edytuj

  • Koniec świata (ang. The End of the World) (2005)
  • Nowa Ziemia (ang. New Earth) (2006)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.