FANDOMCatarina Devon, znana też jako Półksiężycowa Łowczyni – antagonistka pojawiająca się w mandze One Piece oraz jej adaptacji anime. Dawniej była więźniem 6 poziomu w Impel Down, lecz została uwolniona przez Czarnobrodego i dołączyła do jego załogi. Obecnie jest kapitanem szóstego okrętu Piratów Czarnobrodego.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Devon jest bladoskórą i niezwykle wysoką kobietą (ma podobny wzrost jak jej kapitan, który ma 344 cm wzrostu) z włosami przypominającymi dziewczęce warkocze.

Jej twarz ma zmarszczki, pochyłe czoło, długi nos, diabelski uśmiech i kwadratową szczękę. Jednak mając zaledwie 36 lat, nie jest słaba, a jej ciało wciąż wydaje się pełne życia i silne.

Przed przeskokiem czasowym nosiła pasiasty strój Impel Down z dekoltem w szpic. Miała na sobie także dużą, purpurową pelerynę, niebieski naszyjnik z pereł i fioletową przepaskę wokół talii, na lawendowe spodnie i czarne buty.

Po przeskoku czasowym Devon ma teraz nowy strój, który sprawia, że ​​przypomina bardziej klasycznego pirata. Nosi kapelusz bikorn ozdobiony pojedynczą różą i piórami z jednej strony i pióropuszem z drugiej strony, a także z nadrukiem flagi Piratów Czarnobrodego z przodu, gorsetem, który jest dłuższy z tyłu i rozciąga się aż do jej kolan, pasiastą koszulę w paski, krawat i obcasy nieco różniące się od poprzednich. Jej spodnie mają teraz parę pasków zamykających szwy. Również nosi miecz na prawym biodrze.

Osobowość Edytuj

Niewiele wiadomo na temat jej osobowości na dzień dzisiejszy. Chociaż gdy żołnierze Marynarki ją rozpoznali, ona odpowiedziała "też was lubię", co sugeruje, że jest nieco sarkastyczną osobą. Ma obsesję na punkcie kolekcjonowania pięknych kobiecych głów.

Ma sadystyczną stronę, jak widać, gdy wyśmiewała się z Gekko Morię w związku ze śmiercią podległego mu Absaloma, pod którego się podszywała, aby dać Morii fałszywe poczucie nadziei.

Historia Edytuj

Catarina Devon była niegdyś jedną z najbardziej przerażających przestępców na świecie, ale ostatecznie została złapana przez Światowy Rzad i otrzymała wyrok dożywocia na poziomie 6 w Impel Down, gdzie została skutecznie usunięty z historii.

Fabuła Edytuj

Saga Wojna Szczytów Edytuj

Akt Impel Down Edytuj

Devon została krótko wspomniana przez Emporio Ivankov, gdy ten wymieniał Benthamowi najgroźniejszych więźniów z 6 poziomu. Na rozkaz Teacha walczyła na śmierć z więźniami swojej celi, a po wygranej walce została uwolniona przez Czarnobrodego i dołączyła do jego załogi.

Akt Marineford Edytuj

Była widziana u boku Piratów Czarnobrodego i innych zbrodniarzy, z których wszyscy zostali zwerbowani do załogi w Marineford, by zobaczyć, jak Białobrody umiera. Następnie dołączyła do swojej załogi podczas ataku na Białobrodego dźgając go włócznią.

Białobrody następnie umiera, a Czarnobrody zaczyna wchłaniać moc Gura Gura no Mi. Devon zaczyna się ekscytować. Kiedy Czarnobrody postanawia zatopić Marineford, Piraci Czarnobrodego zostają rozproszeni. A gdy Sengoku powoduje falę uderzeniową, atakując załogę widziana zostaje odepchnięta przez atak Sengoku. Opuszcza Marineford wraz ze swoją załogę po wkroczeniu Shanksa.

Akt Po wojnie Edytuj

Jest ponownie widziana razem z załogą na płonącej wyspie gdzieś w Nowym Świecie. Mówi, że chce, aby kolejna wyspa, do której przybyli, miała miasto, ponieważ jest zmęczona więziennymi ubraniami i chce nowych ubrań. Następnie opuszcza wyspę wraz ze swoją załogę, gdy przybywa Akainu, pozostawiając Jewelry Bonney i jej załogę na pastwę losu.

Podczas przeskoku Edytuj

Rok po wojnie w Marineford, Piraci Czarnobrodego walczyli z ocalałymi z załogi Białobrodego i wygrali.

Piraci Czarnobrodego wykorzystali wiedzę kapitana o byłym terytorium Białobrodego, aby je podbić. Po tym, gdy Czarnobrody stał się Imperatorem, Piraci Czarnobrodego rozpoczęli polowanie na potężnych użytkowników Diabelskich Owoców, aby wchłonąć ich umiejętności.

Saga Czterech Imperatorów Edytuj

Akt Zou Edytuj

Piraci Czarnobrodego później zaatakowali Baltigo, siedzibę Armii Rewolucjonistów. Baltigo zostało zniszczone w momencie przybycia Marynarki Cipher Pol, ale Armia Rewolucjonistów była w stanie uciec. Jednak Piraci Czarnobrodego uciekli po krótkim starciu z Cipher Pol.

Akt Kraj Wano Edytuj

Gdy Gekko Moria zaatakował Wyspę piratów, by znaleźć Absaloma, którego niedawno zabili Piraci Czarnobrodego, Devon użyła mocy Diabelskiego Owoców, aby podszyć się pod Absaloma. Kiedy Moria odkryła Shiliewa używającego umiejętności Suke Suke no Mi Absaloma, Devon przekształcił się z powrotem w swoją ludzką postać, gdy Czarnobrody zawołał do Morii.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.