Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Pan Pulford (zwany także „Cegła”) - główny antagonista w filmie z 2000 roku Przekręt.

Jest bezwzględnym gangsterem, który jest właścicielem nielegalnego sklepu z zakładami i kieruje większością lokalnych biznesów hazardowych, w tym nielicencjonowanym boksem, zmuszając protagonistów, Turka i Tommy'ego, do pracowania z nim, aby ich własne przedsięwzięcie hazardowe odniosło sukces. Niestety Cegła ma w zwyczaju karmienie głodnych świń ludźmi, którzy mu się nie podobają podobają – i wkrótce obaj bohaterowie zaczynają działać mu na nerwy.

W jego rolę wcielił się Alan Ford, który grał także Bandytę z East Endu.

Biografia

Po raz pierwszy wprowadzony w wątku Turka i Tommy'ego, Cegła zostaje przedstawiony, gdy dwaj promotorzy boksu podchodzą do niego, próbując zapewnić sobie mecz dla swojego boksera, George'a Giganta; Turek niechętnie zawiera układ z gangsterem, wiedząc, że oznacza to porzucenie jego zasad i ryzykowanie nieuniknionych długów, ale odniesienie sukcesu w nielicencjonowanym świecie boksu jest w inny sposób niemożliwe. Niestety, próbując kupić przyczepę kempingową od grupy irlandzkich podróżników, Tommy i George wdają się w kłótnię z bokserem Mickeyem O'Neilem, a George jest zbyt kontuzjowany na mecz Cegły. Nie mając żadnych innych możliwości, Turek używa Mickeya jako zastępcy zawodnika, mimo że w rezultacie zostaje poważnie zadłużony u Cegły.

Niestety, pomimo stanowczych rozkazów, aby rzucić mecz, Mickey wygrywa, ponieważ jest zbyt potężny dla swojego przeciwnika i nie ma kontroli nad swoją siłą. Wściekły Cegła składa Turkowi wizytę następnego dnia, domagając się, aby Mickey został zwerbowany na następny mecz bokserski i po raz kolejny nalegając, aby Mickey wygrał, ponieważ teraz ludzie stawiają głównie na niego, a nie na innych zawodników; potem odchodzi - ale przed tym, zabiera wszystko z sejfu Turka. Czekając na dzień następnego meczu, Cegła otrzymuje wiadomość, że dwóch niekompetentnych bandytów próbowało obrabować jego sklep z zakładami i chociaż wyszli z pustymi rękami, naturalnie chce zrobić z nich przykład. Po wyśledzeniu "Głupich dupków” (Solomon i Vinny), Cegła posuwa się tak daleko, że wyjaśnia proces rzezi zwłok i karmienia nimi świń, zanim wyprowadzi je na zewnątrz, aby rozczłonkować je za życia. Jednak zanim jego ludzie zaczną ciąć, Solomon z opóźnieniem wyjaśnia, dlaczego on i Vinny napadli na sklep, obiecując dostarczyć gangsterowi diament, na który polował.

Tymczasem Turek nie jest w stanie przekonać Mickeya do udziału bez dodatkowych opłat – a mianowicie nowej przyczepy kempingowej dla matki Mickeya. Rozwścieczony, Cegła postanawia zapewnić zarówno promotorowi, jak i wojownikowi jakąś niekonwencjonalną zachętę: po pierwsze, rozwala Turkowi salon gier i atakuje właścicieli; potem wysyła kilku swoich ludzi do obozowiska Wędrowców i każe spalić karawan pani O'Neil – póki jeszcze w niej jest. Choć opłakuje matkę, Mickey zgadza się zawalczyć; niestety, pojawia się na ringu bardzo pijany, a Cegła musi wymusić swój udział, grożąc, że zabije wszystkich członków rodziny i przyjaciół Mickeya, wysyłając grupę mężczyzn na kemping, aby dokonali masakry, jeśli bokser nie spełni jego wymogów.

Ale ku skrajnemu przerażeniu Turka i Tommy'ego, Mickey po raz kolejny jest jego przeciwnikiem. Podczas gdy cała trójka biegnie do furgonetki, aby uciec przed zagładą, Cegła wysyła wezwanie do swoich ludzi na kempingu, aby rozpoczęli masakrę przyjaciół Mickeya: ku swemu szokowi odkrywa, że ​​poplecznicy zostali już zaatakowani i zabici przez Gang Mickeya uzbrojony w strzelby z powodu jego niedoceniania Pikeyów i nie był świadomy, że Mickey planował zemstę ze swoimi przyjaciółmi przed meczem, ponieważ opóźnił cały mecz bokserski dla wszystkich gangów Pikey, aby przygotować się do zabicia ludzi Cegły. Zaniepokojony kryminalista podbiega do swojego samochodu i żąda od kierowcy „pieprzonego gnata”: na nieszczęście dla niego kierowcę zastąpił inny kolega Mickeya, który natychmiast opuszcza szybę i strzela mu w twarz. Turek ujawnił później, że Mickey postawił się na wygraną, a on i jego gangi uciekli ze zwycięskimi pieniędzmi.

Po jego śmierci możliwe jest, że Turek i Tommy dostaną się do jego kompleksu i odzyskają skradzione pieniądze, jednocześnie czerpiąc zyski ze sprzedaży diamentu Aviemu.

Osobowość

Brutalny, bezduszny i często zdumiewająco niegrzeczny Cegła nie ma cierpliwości do błędów i nie ma empatii dla swoich ofiar: już prowadzi biznes, który zarabia na wszystkim, co „wiąże się z krwią i bólem”, od niechcenia wykonuje wpadki i zdrajców w jego szeregi, dusząc ich plastikowymi torbami i karmiąc świnie, często podczas gdy mniej doświadczeni pracownicy patrzą na nich z skrajnym przerażeniem.

Ma też coś z temperamentu, często reagując na drobne irytacje skrajną przemocą: nie uciekając się do zwykłych plastikowych toreb i karmienia świń, dźga też agresywnego hazardzistę w krocze za gadanie, zaciekle bije psa laską, i rozwalił salon gier Tureckiego i Tommy'ego po tym, jak nie udało im się zrekrutować Mickeya.

Pomimo swojego wieku, Cegła budzi strach w całym Londynie, nie bez powodu: oprócz umiejętności uciszenia pokoju pełnego ludzi jednym szeptem, z wielką przyjemnością pokazuje swoją farmę świń Turkowi i Tommy'emu w porze karmienia, i jeszcze większą radość z wyjaśniania mechaniki jego ulubionej metody usuwania zwłok. W niefortunnym przypadku Lincolna, Solomona i Vinny'ego również zadaje sobie trud wyprowadzenia ich na zewnątrz – gdzie jego ludzie przygotowują się do wprowadzenia pierwszych kroków tej metody, gdy jeszcze żyją. Największe słabości Cegły to jego ego i arogancja, które powodują, że nie docenia odwetu gangu Pikey po spaleniu żywcem matki Mickeya, co doprowadziło do śmierci jego ludzi i jego samego.

Pomimo swojej przerażającej reputacji, był gotów zachowywać się potulnie, gdy spotyka kogoś znacznie potężniejszego od niego w przestępczym półświatku, ponieważ po pierwszym meczu Mickeya musiał delikatnie i szczerze przeprosić grupę wysokopoziomowych gangsterów, którzy są znacznie potężniejsi od niego.

Advertisement