Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym jakichkolwiek pozytywnych cech i bez żadnych szans na nawrócenie się. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze pozytywne cechy to najczęściej są one całkowicie fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił, albo jeśli posiada jakieś humorystyczne lub komediowe momenty, to nijak one nie umniejszają dokonanych przez niego nikczemnych czynów. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Cesare Borgia – dowódca armii papieskiej na przełomie XV i XVI wieku, nieślubny syn Rodrigo Borgii, główny antagonista w grze komputerowej Assassin's Creed: Brotherhood.

Historia[]

Wczesne życie[]

Mając zaledwie 17 lat Cesare zostaje włączony do Kolegium Kardynalskiego. Początkowo ciesząc się nadaną godnością, z biegiem czasu stawał się coraz bardziej zazdrosny o swojego brata Juana, któremu powierzono funkcję dowódcy armii papieskiej. Aby zdobyć to stanowisko, Cesare posłużył się jedną z kurtyzan, która zabiła Juana.

Oblężenie Monteriggioni[]

Po raz pierwszy w grze Cesare pojawia się podczas oblężenia toskańskiej twierdzy Monteriggioni, głównej kwatery asasynów. Atak został przeprowazony niedługo po walce w krypcie pod Watykanem, którą przegrał Rodrigo. Ten wyjawił synowi istnienie Jabłka Edenu oraz zakonu asasynów.

Podczas gdy Ezio odpierał ataki na murach, Cesare przebił się przez główną bramę twierdzy. Po wyjawieniu celu "wizyty" zabija Mario Auditore - właściciela i głównego dowódcę twierdzy - za pomocą pistoletu, po czym rozkazuje swoim wojskom wybicie wszystkich pozostałych przy życiu.

Osobowość[]

Cesare jest na ogół przebiegłą, ambitną, zdradziecką i agresywną osobą, która zrobi wszystko, łącznie z zamordowaniem własnej rodziny lub przyjaciół, aby uzyskać władzę. Cesare utrzymuje kazirodczy związek z Lukrecją i obiecał jej, że będzie ona jego ciemiężącą królową, gdy będzie rządził całymi Włochami. W związku z tym często popada we wściekłość wynikającą z zazdrości z powodu jej wielu romantycznych związków z innymi mężczyznami, o które normalnie zabiegała, by zrobić na złość swojemu niewiernemu i manipulującemu bratu. Wierząc, że Lukrecja jest jego, kazał zabić wielu jej kochanków.

Jednak w swoich próbach odkrycia lokalizacji Jabłka Cesare fizycznie się nad nią znęcał, dusił ją i uderza o ścianę, kilka sekund po tym, jak uratowała mu życie, ostrzegając go, że Rodrigo planuje go otruć, odpowiadając na jej płaczliwe i łzawe pytanie, czy kochał ją kiedykolwiek, mówiąc: „Jesteś moją siostrą, niczym więcej”. Mimo to Cesare do śmierci utrzymywał kontakt z Lukrecją, obiecując jej powrót do władzy. Cesare rozwinął również pewien złożony kompleks boga, wierząc, że normalny człowiek nie zwiąże go ani nie zabije. Utrzymywał to przekonanie przez całe życie, nawet w ostatnich chwilach, pomimo świadomości, że jego śmierć jest nieuchronna.

Advertisement