FANDOMCharles Rane nie jest szalony.

—Mantra Rane'a


Panie i panowie...Obawiam się, że program rozrywkowy na pokładzie został odwołany. Broń przewożona przez moich ludzi jest prawdziwa, tak samo jak ich pragnienie użycia w razie sprowokowania. Jestem gotów zrobić wszystko, co konieczne, aby osiągnąć mój cel. Jeśli postąpicie zgodnie z instrukcją, nie zostaniecie skrzywdzeni. Jeśli będziecie nieposłuszni lub będziecie przeszkadzać w naszych działaniach, zostaniecie postrzeleni.

—Rane do pasażerów


Charles Rane – główny antagonista w thrillerze akcji z 1992 roku, Pasażer 57. Jest on wrogiem Johna Cuttera i potężnym, zdradzieckim i bezwzględnym przywódcą terrorystów.

Biografia Edytuj

Brytyjski arystokrata, ojciec Rane'a, znęcał się nad nim i nad jego siostrę jak byli małymi dziećmi. Później zabił go w napadzie ślepej, mściwej wściekłości.

Jako dorosły, Ran, był słynnym terrorystą, odpowiedzialnym za kilka zamachów bombowych w Anglii i Irlandii Północnej oraz kilka zamachów bombowych i porwań samolotów. Został złapany przez agentów FBI po próbie przeprowadzenia operacji plastycznej. Zostaje on umieszczony na pokładzie Atlantic International Flight 163, aby czekać na proces, ale udaje mu się uwolnić i przejąć kontrolę nad samolotem przy pomocy swoich kolegów terrorystów (którzy są już na pokładzie). Jednak nie udaje mu się wykorzystać pasażerów jako zakładników przez działania byłego policjanta Johna Cuttera, który był pasażerem siedzącym na miejscu 57.

pozostawiając go aresztowanym po raz drugi. Rane informuje Cuttera, że ​​jeśli nie zostanie zwolniony, pozostali terroryści wciąż będą w samolocie zabijać resztę zakładników. Cutter i jego ludzie zlecają Rane'owi powrót do samolotu, ale żeby strzelił do niego snajper, wtedy jak on będzie wchodzić na pokład. Niestety, jeden z ludzi Rane'a zabija snajpera i zajmuje jego miejsce, pozwalając Rane'owi wrócić do samolotu bez szwanku. Cutter chwyta go i po prostu udaje mu się dostać do środka, po czym on zaczyna uciekać.

Wewnątrz samolotu Cutter szybko pokonał ostatnich kilku terrorystów, zanim sam walczył z Rane'em. Jedno z okien zostaje roztrzaskane, co powoduje obniżenie ciśnienia w kabinie, niszcząc w ten sposób drzwi. Po intensywnej bitwie Cutterowi udaje się wyrzucić Rane'a otwarteh drzwi, gdzie gwałtownie spada na śmierci.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.