FANDOMJesteś głupcem, Lelouch. Bóg nie może zostać pokonany mocą króla!

—Charles zi Britannia do Leloucha vi Britannia.

Wszyscy ludzie... nie są sobie równi! Niektórzy rodzą się szybciej, inni z większym pięknem, inni rodzą się w biedzie, a inni są chorzy i słabi. Zarówno przy narodzinach, jak i wychowaniu, w samym zakresie umiejętności każdy człowiek jest z natury inny; Tak, dlatego ludzie dyskryminują się nawzajem, dlatego jest walka, konkurencja i niezmienny marsz postępu. Nierówność nie jest zła, równość po prostu jest. A co z UE? Co uczyniło równość prawą? Rabble polityka przez konkurs popularności. Chińska Federacja z równym podziałem bogactwa? Naród leniwych tępaków. Ale nie nasza ukochana Brytania, walczymy, konkurujemy, ewolucja jest ciągła. Sama Brytania idzie naprzód, stopniowo wkraczając w przyszłość. Nawet śmierć mojego syna, Clovisa, świadczy o niezachwianym zaangażowaniu Brytanii w postęp. Będziemy walczyć dalej, będziemy walczyć, konkurować, plądrować i dominować, a ostatecznie przyszłość będzie nasza. NIECH ŻYJE BRYTANIA!!!!!

—Charles zi Britannia


Charles zi Britannia jest głównym antagonistą w anime Code Geass. Jest 98. imperatorem Świętego Imperium Brytyjskiego, ojcem Leloucha vi Britannia (i wielu innych) oraz bratem bliźniakiem V.V. Posiadał moc Geassu, która pozwala mu tłumić i zmieniać wspomnienia tych, z którymi nawiązał kontakt wzrokowy, ale utracił tę moc w zamian za kod V.V., który dał mu nieśmiertelność.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Norio Wakamoto, a w wersji japońskiej Michael McConnohie.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Charles jest bardzo dużym mężczyzną, górującym nad prawie wszystkimi innymi postaciami z serii, i wydaje się być muskularny i dobrze zbudowany. Ma długie białe włosy (choć w jego młodości był początkowo jasnobrązowe), ułożone w loki w stylu renesansowym. Ma fioletowe oczy i kanciaste rysy twarzy.

Osobowość Edytuj

Charles jest zimnym i inteligentnym człowiekiem, który mocno popiera takie poglądy, jak społeczny darwinizm, wierząc, że tylko najsilniejsi zasługują na rozwój w społeczeństwie. Jego filozofia nie jest jednak zarezerwowana wyłącznie dla jego przeciwników, ponieważ surowo potraktował Leloucha po śmierci Marianne, nie okazując współczucia swojemu młodemu synowi. Jest także głęboko cyniczny, nie ma zaufania do dobra ludzi i wierzy, że naturalnym postępem ludzkości są walki i konflikty.

Nie ma żadnych skrupułów moralnych w postępowaniu ze swoimi wrogami. Jego dojście do władzy spowodowało śmierć wielu politycznych rywali i ich sojuszników, a nawet jako Imperator Brytanii nadal angażował się w globalny konflikt z przeciwnikami. W ostatecznym rozrachunku nie troszczy się o ofiary brytyjskich konfliktów zbrojnych, bez względu na to, czy są wrogimi bojownikami, niewinnymi cywilami, czy nawet żołnierzami brytyjskimi.

Wydaje się jednak, że jego poglądy i ideologia wynikały z traumatycznego wychowania. Jako dziecko często był świadkiem, jak rodzina zabija się nawzajem w pogoni za tronem, dlatego naturalnie zrozumiał, że bez władzy nie można przeżyć. Jednak pragnie, aby na świecie zapanował pokój; w istocie nawet mówi Lelouchowi podczas ich ostatecznej konfrontacji, że Połączenie Ragnarok zapewni światu pokój, którego pragnie Nunnally.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.