Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Kto to widział, nazywać kogoś brzydkim przy pierwszym spotkaniu! Zapamiętaj sobie! Prawdziwą brzydotę prezentuje ten, kto ocenia innych po wyglądzie! Tak, mój drogi, mówię o brzydocie twego serca!

—Charlotte Chuhlhourne do Yumichiki Ayasegawy.


Charlotte Chuhlhourne jest antagonistą w mandze i anime Bleach. Jest jednym z członków Fracción Baraggana Louisenbairna.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Kenta Miyake, a w wersji angielskiej Travis Willingham.

Charakterystyka

Wygląd

Charlotte jest dużym, masywnym i muskularnym Arrancarem. Jego maniery i styl ubierania się graniczą ze stereotypową "drag queen". Ma długie, falowane czarne włosy, duże błyszczące usta, lodowato niebieskie oczy i kręcone długie rzęsy. O ile jego dziura Pustego nie jest widoczna, pozostałości po masce przypominają małą tiarę z rogami, a jego strój Arrancara jest ozdobiony kobiecymi motywami.

Osobowość

Charlotte wierzy, że piękno pochodzi z serca i osobowości człowieka, dlatego pierwsza część jego walki z Yumichiką Ayasegawą jest niczym więcej niż serią krzykliwych obelg. Jest bardzo próżny i ekstrawagancki, uważając się za „najpiękniejszą istotę jaka istnieje” i nazywa siebie „księżniczką”. Pomimo początkowej dziecinnej i głupawej postawy, w bitwie staje się poważniejszy. Podobnie jak jego koledzy z Fracción, darzy swojego mistrza, Baraggana Louisenbairna, wielkim szacunkiem, nazywając go „jego majestatem”. Charlotte ma dziwny zwyczaj nadawania swoim atakom bardzo długich nazw, wierząc, że ma talent do nazywania rzeczy. Dba o swoje włosy z wielkim szacunkiem, uwalniając swoje Zanpakutō tylko wtedy, gdy Yumichika je niszczy. Mimo to, tuż przed śmiercią, okazuje szacunek Yumichice za ukrywanie prawdziwej mocy swojego Zanpakutō, mimo że był przyparty do muru podczas walki.

Ciekawostki

  • Nazwa Zanpakuto Charlotte to „Queen of Roses” po hiszpańsku i „Beautiful Queen of the Palace Rose Garden” po japońsku, co jest nawiązaniem do jego techniki Rosa Blanca i jego raczej zniewieściałej formy Resurrección.
  • Kiedy uwalnia swoje Zanpakuto, Charlotte zmienia się w podobny sposób jak w scenach transformacji w anime o magicznej dziewczynie. Jego śmiesznie nazywane ataki mogą również odnosić się do tego, ponieważ postacie w tego typu anime mają ataki z rozciągniętymi imionami i przechodzą przez krótką procedurę, aby to wykonać.
  • Wygląd i zachowanie Charlotte upodabniają go do stereotypowej "drag queen".
Advertisement