Charlotte Katakuri – drugi syn rodziny Charlotte i jeden z trzech Słodkich Dowódców Piratów Big Mom. Cena za jego głowę wynosi 1 057 000 000 berry. Jest również znany jako najsilniejszy spośród trzech Słodkich Dowódców, który jest silniejszy niż jego rodzeństwo, Charlotte Cracker i Charlotte Smoothie. Jest drugim synem Imperator Charlotte Linlin. Służy jako główny antagonista Aktu Tortowa Wyspa.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Katakuri jest lojalny wobec Piratów Big Mom oraz samej Big Mom. Podczas swojego pierwszego pojawienia zabił człowieka, gdyż uważał go za zagrożenie dla jego matki. Katakuri ma poważne usposobienie. Katakuri jest również skłonny chronić matkę za wszelką cenę, na przykład blokując próbę zniszczenia jej zdjęcia Matki Karmel przez Luffy'ego. Jeśli chodzi o ochronę swojej rodziny, Katakuri jest gotów chronić ją nie zważając na koszty. Kilka razy interweniował, aby chronić swoją matkę, i był skłonny chronić swoje rodzeństwo przed Luffy'm, który próbował je zaatakować. Jednakże, jeśli jego członkowie rodziny przeszkadzają w jego walce, tak jak Charlotte Flampe, jest skłonny użyć królewskiego haki, aby ją powalić i wszystkich innych, którzy ingerują w jego pojedynek.

Katakuri świadomie stara się zachować swój szlachetny wygląd. Jego próba zachowania wyglądu jest dobra do tego stopnia, że ​​nikt nigdy nie widzi, że działa bez dobrych manier. Kiedy jednak Luffy i jego szefowie kuchni widzieli na podłodze Katakuriego, jedząc pączki bez manier, Katakuri zabił szefów kuchni będąc w gniewie i był bardziej skłonny zabić Luffy'ego, aby nie ujawniał nikomu tego, co widział. Mimo, że zachowuje szlachetny wygląd, jest potajemnie jest człowiekiem pozbawionym manier.

Katakuri nie ma pewności, czy nie pokazywać ust kogokolwiek, odkąd był prześladowany jako dziecko za pokazywanie ust swojej rodzinie. Woli to ukryć w większości swoich występów. Kiedy szefowie kuchni zobaczyli jego usta, rzucił się na nich, zabijając ich i próbując zabić Luffy'ego. Jednakże, podczas pojedynku, zdjął materiał zakrywający usta i był gotów stawić czoła swojej rodzinie i Luffy'emu bez tego. Mimo że jego siostra Flampe wyśmiewała się z niego za jego wygląd, Katakuri przyjmował jej obelgi, dopóki nie powalił jej swoim królewskim haki.

W bitwie Katakuri okazuje się być arogancki, chwaląc się swoimi umiejętnościami dla Luffy'ego mówiąc, że potrafi zrobić wszystko, co Luffy może zrobić, ale lepiej. Katakuri wykazał później, że ma dobrą opinię, gdy komplementuje Luffy'ego w swoim pomyśle walki w świecie lustrzanym. W walce z Luffy'm, Katakuri okazał się także cierpliwy, czekając, aż Luffy powróci do świata lustrzanego, by nim walczyć. Kiedy Katakuri rozgniewa się w bitwie, nie koncentruje się na swoim wrogu i jest podatny na ataki. Ale później opanował swój gniew i pozostał skupiony na walce, nie pozwalając się łatwo atakować.

Ma również zaszczytną stronę, gdy widzi Luffy'ego jako kompetentnego wojownika. Wykazano, że jest zły na swoją młodszą siostrę, Charlotte Flampe, kiedy wtrąciła się w jego bitwę z Luffy i okrzyczał ją za przerwanie walki między mężczyznami. W rezultacie Katakuri przebił się swoim trójzębem, aby wyrównać szanse.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.