Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Cheetah


Przegapiłaś mój ślub, Diana...ale wciąż zdążyłeś na ucztę. Powiedziałaś, że przyjdziesz. Skłamałeś.

—Barbara Ann Minerva.


Na co się gapisz, Bogini Miłości? Czyż nie jestem piękna, jak ty? Powiedz, że jestem piękna. Powiedz, że jestem godna.

—Cheetah


Cheetah to imię czterech złoczyńców we wszechświecie DC, chociaż obecna Cheetah, Barbara Ann Minerva, jest najbardziej znaną wersją postaci. Jest arcywrogiem Wonder Woman i drugorzędną antagonistką serii Wonder Woman.

Wygląd

Priscilla Rich nosiła kostium geparda, który ściśle do niej pasował, a także maskę. Deborah Domaine nosi również podobny kostium z niewielkimi różnicami.

Barbara Minerva jest naprawdę najbardziej rozpoznawalna i inna niż ta dwójka, zamiast być w kostiumie geparda, jej wygląd przypomina geparda. Jej futro prawie nie czyni jej głównie nagą, ale jej ciało jest nieco pokryte ciemnymi plamami, a jej włosy są długie i rude. Ma też więcej mięśni i rzeczywiste pazury.

Biografia

Priscilla Rich

Cheetah ze Złotego Wieku była towarzyską Priscillą Rich. Zazdrosna o sławę Wonder Woman (wersja Złotego Wieku, później zbuntowana, by być sławną matką Wonder Woman, Hippolytą), Priscilla została doprowadzona do złości przez swoją drugą osobowość, Cheetah. Ubrana w kostium geparda Priscilla stała się arcywrogiem Wonder Woman, aż do przejścia na emeryturę i ostatecznie do śmierci.

Deborah Domaine

Siostrzenica Cheetah ze Złotego Wieku, Deborah, była przyjaciółką Wonder Woman, dopóki nikczemny Kobra nie wyprał jej mózgu, by wychwycić złe dziedzictwo ciotki. Ta wersja już nie istnieje z powodu kryzysu na Nieskończonych Ziemiach.

Barbara Ann Minerva

Dr Barbara Ann Minerva, podobnie jak jej poprzedniczka ze Złotego Wieku, kierowała się zazdrością, by zostać złoczyńcą. Samolubna, zepsuta dziedziczka, Minerva otrzymała moce Cheetah i formę od poświęcenia swojego partnera dla afrykańskiego boga roślin. Ponieważ jednak ceremonia jest przeznaczona dla dziewic, jej moce są w połowie przekleństwem, w połowie błogosławieństwem. Minerva postanowiła rzucić wyzwanie mocom Wonder Woman, słysząc o jej przybyciu do Świata Ludzi, aby ukraść jej magiczne lasso. Od tego czasu Cheetah okazuje się być jedną z największych wrogów Wonder Woman, a także jej nemezis i pokazała, że kobiety mogą być tak samo złe jak mężczyźni.

W Lidze Sprawiedliwości jest jednym z powracających wrogów zarówno w oryginalnej serii, jak i jej sequeli. Materiały prasowe nazywają ją „kocim femme fatale, który wyrywa się się do walki”.

Sebastian Ballesteros

Pochodzący z Argentyny skorumpowany biznesmen Sebastian Ballesteros był krótko czwartym Cheetah po kradzieży mocy Minerwy, ale został zabity przez nią z zemsty.

Advertisement