Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Circle spoiler alert.png
Uwaga!
Ta strona zawiera główne spoilery. Jeśli nie chcesz znać ważnych informacji na temat fabuły/elementów związanych z postacią, nie powinieneś czytać tego artykułu poza tym ostrzeżeniem: Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne skutki, jakie te fakty mogą mieć na użytkownika chcącego jednak przeczytać ten artykuł.

Nie chcę już być jak ktokolwiek. Chcę być numerem jeden. Największą drapieżniczką, jakiej jeszcze nie było.

—Znana kwestia Cheetah.

Zawsze miałaś wszystko, podczas gdy ludzie tacy jak ja nie mieli nic! Cóż, teraz moja kolej. Przyzwyczaj się do tego.

—Cheetah do Wonder Woman.


Barbara Ann Minerva, znana również jako Cheetah - drugorzędna antagonistka filmu Wonder Woman 1984. Jest amerykańskim gemmologiem i przyjaciółką Diany Prince, która uzyskała nadprzyrodzone moce dzięki magicznemu artefaktowi zwanemu Kamień Marzeń. Kamień ten spełnił jej życzenie zostania „jak Diana”, które nieumyślnie dało jej moc Wonder Woman, a później Cheetah.

W jej rolę wcieliła się Milla Jovovich, która grała także Nimue, Katinkę Ingaborgovinanananananę i Milady de Winter.

Biografia

Po raz pierwszy Barbara spotyka Dianę w ich pracy, obie kobiety są naukowcami w The Smithsonian w Waszyngtonie. Barbara z łatwością zaprzyjaźnia się z Dianą ze względu na ich wspólną samotność i wzajemny podziw.

Barbara ma za zadanie zidentyfikować grupę artefaktów dla FBI. Bez wiedzy jej lub Diany, jednym z tych artefaktów był Kamień Marzeń, artefakt, który może spełnić każde życzenie, ale bierze w zamian coś równie ważnego. Diana poprosiła by jej zmarły ukochany Steve powrócił do życia, a Barbara prosi, by być „jak Diana. Silna, seksowna, fajna, wyjątkowa”. Barbara jednak nie wie, że Diana jest półboginią Wonder Woman, co oznacza, że ​​jej życzenie ma dodatkową zaletę w postaci przekazania jej supermocy w zamian za jej człowieczeństwo.

Barbara w końcu spotka się z kierownikiem Black Gold Cooperative, Maxwellem Lordem. Max pragnął zdobyć Kamień Marzeń by osiągnąć władzę. Później oszukuje Barbarę, by dała mu go na gali, która odbyła się tylko dla członków w Smithsonian. Gdy Maxwell zaczyna spełniać życzenia i siać chaos na całym świecie, Diana prosi Barbarę o pomoc, aby znaleźć sposób na cofnięcie życzeń.

Barbara, Diana i wskrzeszony Steve odkrywają, że jedynym sposobem na powstrzymanie Kamienia Marzeń jest zniszczenie go lub wyrzeczenie się życzenia, w związku z czym odwrócenie pragnienia i zwrócenie tego, co zabrał ci kamień. Barbara, nie chcąc stracić swoich mocy i nowej popularności, która jej nadeszła, zdradza Wonder Woman i dołącza do Maxwella. Barbara jest w stanie pokonać Wonder Woman z powodu własnego życzenia, które kosztowało moc Diany.

Barbara i Maxwell docierają do tajnego wojskowego satelity z możliwością przesyłania sygnału do każdego telewizora na całym świecie. Max chce użyć tego satelity, aby spełnić życzenia milionów ludzi na raz, odbierając im w ten sposób ich zdrowie, aby odwrócić żniwo, jakie przynosi mu Kamień. Mówi Barbarze, że może ją również zasilić i pyta, czego pragnie. Ujawnia, że ​​nie chce już być taka jak ktokolwiek inny. „Chcę być numerem jeden. Największą drapieżniczką, jakiej jeszcze nie było”.

Podczas transmisji Maxwell bierze dla siebie nauki humanistyczne, zdrowie i siłę oraz obdarowuje Barbarę humanistyczną wściekłością i walecznością. To spowodowało przemianę jej ciała, zamieniając ją w Cheetah, zwierzęcą półboginię z pazurami wystarczająco ostrymi, by przeciąć prawie wszystko.

Wonder Woman w końcu stacza zaciętą walkę z nią, pytając co zrobiła. Cheetah złowieszczo uśmiecha się, i atakuje Wonder Woman. Ataki Barbary stają się nieustępliwe w stosunku do opancerzonych skrzydeł Asterii, skrzydeł, które powstrzymywały przypływ człowieka, szybko zawodzą pod ciosami Cheetah, gdy Wonder Woman udaje się na chwilę odepchnąć ją i zrzuca skrzydła, ponieważ są zbyt uszkodzone, aby były przydatne. Siła pchnięcia sprawia, że ​kobieta zdaje sobie sprawę, że Wonder Woman zrezygnowała ze swojego życzenia i wróciła do pełnej mocy. Wonder Woman mówi jej, że musiała zrezygnować ze swojego życzenia i mówi Barbarze, że musi zrobić to samo. To tylko powoduje jeszcze większą złość Cheetah, gdy wznawia atak na Dianę.

Obaj ostatecznie wpadają do zbiornika, w którym Wonder Woman kopie Cheetah głębiej w wodę i wypływa na powierzchnię. W wyniku ich bitwy uszkodzono kilka linii energetycznych, na co zwraca uwagę Wonder Woman. Drapieżniczka przebija się przez powierzchnię zbiornika, a Wonder Woman trzyma ją na miejscu. Błaga Barbarę, aby wyrzekła się swojego życzenia, ale ta odmawia. Następnie Diana oznajmia „W takim razie tak mi przykro”, trzymając Cheetah pod wodą, gdy linia wysokiego napięcia wpada do zbiornika. Cheetah zostaje następnie ogłuszona przez wyładowanie elektryczne i wyniesiona z wody przez Wonder Woman, która kontynuuje walkę z Maxem.

Wonder Woman postanawia nie zabijać Maxa, ale zamiast tego używa Lasso Prawdy, aby połączyć się z ludźmi na całym świecie i przekonać ich, aby wyrzekli się ich życzenia. Gdy Wonder Woman zaczyna mówić, Cheetah zakrywa uszy, więc nie można jej przekonać. A gdy ludzie na całym świecie wyrzekają się swoich życzeń, Barbara jest widziana samotnie oraz w ludzkiej postaci spoglądającej z klifu na wschodzące słońce. Nie wiadomo, co się z nią potem stało.

Osobowość

Barbara jest uprzejmą, ale częściowo niezręczna osoba, która wykazuje oznaki poważnej niepewności w swoim życiu. Pragnienie Barbary do miłości i panowania ostatecznie doprowadziło do jej pragnienia bycia podobną do Diany, życzenia, które dałoby jej supermoce, ale kosztem jej człowieczeństwa. Im silniejsza jest Barbara, tym więcej jej człowieczeństwa wymyka się, ostatecznie stając się zimną, odległą i bezlitosną - przeciwieństwo jej dawnej jaźni.

Kiedy Maxwell daje jej szansę, by stać się jeszcze silniejszą, Barbara bierze ją i traci to, co zostało z jej człowieczeństwa, stając się Cheetah. Jako Cheetah Barbara jest zwierzęcą, dziką i szybko wpadającą w złość postacią. Nie wykazuje żadnego podobieństwa do kobiety, którą kiedyś była i woli żyć w ten sposób.

Advertisement