Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.

Ty parszywy, pierdolony chujku!

—Ostatnie słowa Kinga, po tym jak został otruty przez Eggsy'ego.


Chester King (znany również pod kryptonimem Arthur i Bedivere) - poboczny antagonista w filmie akcji Kingsman: Tajne służby z 2014 roku.

Był liderem Agencji Kingsman aż do wydarzeń w filmie, gdzie ujawniono, że jest w zmowie z Richmondem Valentine'em i pomaga mu w jego spisku, mającym na celu unicestwienie większości rasy ludzkiej i ustanowienie nowego porządku świata.

Wcielił się w niego Michael Caine, który wcielił się także w Michaela Jenningsa, Dr Roberta Elliotta, Dr Royer-Collarda i Arthura Tresslera.

Biografia[]

Zatrudnienie Eggsy'ego[]

Lata po śmierci innego agenta Lee Urwina, jego były partner Harry Hart postanawia zatrudnić syna Lee, Gary'ego ''Eggsy'' Urwina do agencji, z powodu wdzięczności Harry'ego dla Lee za uratowanie mu życia podczas ich ostatniej misji na Bliskim Wschodzie. Podczas szkolenia Eggsy'ego i innych kandydatów King wyznacza Eggsy'emu test: musi strzelić do swojego psa JB, aby przejść i zostać nowym „Lancelotem”. Jednak Eggsy odmawia zabicia swojego psa (nie zdając sobie sprawy, że broń jest naładowana ślepakami), co doprowadziło go do porażki, a dziewczyna o imieniu Roxanne została nowym ''Lancelotem''.

Zdrada Agencji[]

Kiedy Harry przesłuchuje profesora Jamesa Arnolda po jego ucieczce przed kilkoma porywaczami (dowodzonymi przez zabójcę Gazelle), mikroczip wszczepiony w szyję Arnolda wysłał sygnał i zdetonował się, zabijając go. Harry śledził sygnał do obiektu należącego do Valentine'a, który niedawno zaoferował każdemu na świecie swój wynalazek: karty SIM, które zapewniają bezpłatne połączenia telefoniczne i internetowe na całe życie. Spotykając się z Valentinem, Harry przyszedł do kościoła grupy nienawiści, gdzie Valentine uruchamia karty SIM, aby zmusić przebywających tam do brutalności, powodując masakrę, która prawie zabiła wszystkich, podczas gdy Hart zostaje postrzelony w oko przez Valentine'a.

Zdeterminowany, by pomścić swojego mentora, Eggsy wraca do siedziby Kingsmen, aby przekonać Kinga, by pozwolił mu zemścić się na Valentine. Jednak King oferuje Eggsy'emu brandy, kiedy Eggsy zauważą, że ​​King ma bliznę na szyi w tym samym miejscu, co Arnold. To sprawiło, że Eggsy zdał sobie sprawę, że King jest w sojuszu z Valentine'em i że uruchomił mikroczip, który zabił Arnolda. Eggsy zdał sobie również sprawę, że King poinformował Valentine'a o lokalizacji Harta i że umieścił truciznę w jego szklance brandy, próbując go zabić, aby zatrzeć ślady.

Śmierć[]

Oburzony zdradą Kinga przeciwko własnej agencji, Eggsy chytrze zmienia drinki, przez co King przez przypadek otruł samego siebie. Gdy King ulega truciźnie, wyjawia Eggsy'emu, że Valentine planuje ubić ludzką rasę, transmitując swoją „falę neurologiczną” na całym świecie przez sieć satelitarną w ciągu najbliższych kilku godzin, wierząc, że zapobiegnie to wyginięciu rasy ludzkiej i sprowadzi ją nowy porządek świata. Następnie King nazywa Eggsy'ego „parszywym pierdolonym chujkiem”, zanim ostatecznie umarł przez truciznę. Jego pozycja jako Arthura została później zajęta przez Sir Gilesa po śmierci Valentine'a i jego sił.

Później ujawniono w Kingsman: Złoty krąg, że Hart rzeczywiście przeżył postrzelenie przez Valentine'a (pomimo utraty oka w trakcie tego procesu), gdy on i Eggsy próbują udaremnić spisek (sformułowany przez Poppy Adams), który obejmuje zniszczenie Agencji Kingsman oraz kontrolowanie światowej gospodarki narkotykowej.

Advertisement