Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Chitauri to gatunek cybernetycznie wzmocnionych istot, które służą Thanosowi. Loki użył ich podczas próby podbicia ziemi.

Historia[]

Kiedy Thanos sprzymierzył się z wygnanym Lokim, Chitauri zostali oddani Lokiemu jako jego osobista armia, by podbił Ziemię i odzyskał Tesserakt.

Po odebraniu Tesseraktu T.A.R.C.Z.Y., Loki był w stanie z pomocą Erika Selviga otworzyć portal, dzięki któremu flota Chitauri mogła się dostać na Ziemię. Chitauri natychmiast zaczęli siać spustoszenie w Nowym Jorku, niszcząc budynki i strzelając do cywilów na ulicach. Gwardia Narodowa nie mogła rozmieścić wystarczającej liczby oddziałów wystarczająco szybko, aby przeciwdziałać inwazji. W trakcie inwazji na Ziemię, przybyli Avengers, którzy próbowali powstrzymać Chitauri, przez co doprowadzili do wielkiej bitwy.

Nie spodziewając się takiego oporu, Chitauri byli początkowo przytłoczeni, ale wkrótce ich liczba wzrosła tak bardzo, że superbohaterowie mieli trudności z ich powstrzymaniem. Kapitan Ameryka objął dowództwo nad Avengers, a także nad siłami policyjnymi, a dzięki jego rozkazom moce Avengers zostały właściwie użyte podczas walki z zagrożeniem. W końcu Światowa Rada Bezpieczeństwa próbowała zniszczyć Manhattan bombą atomową, aby powstrzymać inwazję Chitauri, ale Iron Man przechwycił bombę i zrzucił ją do portalu, gdzie uderzyła i zniszczyła Centrum Dowodzenia Chitauri, natychmiast wyłączając wszystkie ich siły na Ziemi, tym samym kończąc inwazję.

Po ich porażce, kawałki technologii Chitauri zostały odzyskane przez T.A.R.C.Z.Ę oraz wykorzystane przez Adriena Toomes'a.

Jeden z przedstawicieli Chitauri znalazł się w muzeum Taneleera Tivana.

Advertisement