- Co wiesz o człowieku imieniem Chop'aa?

- Chop'aa? To bydlak.

—Dialog Starkillera i Rahma Koty.


Chop'aa Notimo – główny antagonista misji Miasto w Chmurach w grze Star Wars: The Force Unleashed.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Chop'aa Notimo był Mandalorianinem, który wcześniej pracował jako najemnik oraz miał powiązania z Czarnym Słońcem i Separatystami.

Po zakończeniu Wojen Klonów i powstaniu Imperium Galaktycznego, Notimo kontynuował swą przestępczą działalność na Bespinie, a ściślej w Cloud City. Tam przejął kontrolę nad grupą przestępców i miał konflikt z tamtejszą policją. Jego prawą-ręką był Kleef.

Star Wars: The Force Unleashed[edytuj | edytuj kod]

W 2 BBY Notimo zlecił Kleefowi porwanie senatora Garma Bel Iblisa, który przebywał na Bespinie.

Sekretny uczeń Dartha Vadera, zwany Starkillerem dowiedział się o tym incydencie. Przybył na Cloud City, aby zabić Notimo i uwolnić Iblisa, tym samym zyskując kolejnego sojusznika w walce z Imperatorem.

Starkiller przemierzał Cloud City, po drodze zabijając ludzi Notimo, w tym brutalnie mordując Kleefa. Dotarł do sali, gdzie Chop'aa przetrzymywał senatora, lecz został zaatakowany przez grupkę Mandalorianinów.

Po ich zabiciu, Notimo pokierował robota bojowego Bazyliszka, ale maszyna została zniszczona w walce ze Starkillerem. Chop'aa stawił mu czoło w walce, lecz Starkiller kilka razy ciął jego klatkę piersiową mieczem świetlnym, co poskutkowało śmiercią Notimo.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Występuje tylko w wersjach gry na PS2, PSP i Wii.
  • Brakuje mu prawego oka, a także ma blizny na twarzy.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.