Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Być może ochroni Cię wiara. Być może nie.

—Christabella do Rose


Nie wierz własnym oczom, bo będą kłamać. Wiara to jedyna prawda.

—Christabella do Cybil


Aby uwolnić świat od demona, musimy spalić to dziecko!

—Christabella


Christabella to główna antagonistka występująca w filmie Silent Hill z 2006 roku. Jest ona przywódczynią fanatycznego kultu znanego, jako The Brethren (pol. Bractwo) w mieście Silent Hill w Zachodniej Wirginii. Jest ona siostrą Dahlii Gillespie oraz ciotką Alessy Gillespie.

W rolę Christabelli wcieliła się Alice Krige, która zagrała również, jako Mary Brady w filmie Lunatycy, Morganę le Fay w Uczniu Czarnoksiężnika oraz Królową Borgów w uniwersum Star Trek.

Historia

Christabella to przebiegła i manipulacyjna kapłanka zakonu Bractwa a niemalże wszyscy mieszkańcy miasta byli członkami kultu. Christabella twierdzi, że aby zadowolić boga należy zachowywać i pielęgnować czystość poprzez oczyszczanie grzechu (co oznacza poświęcanie ludzi, którzy zostaną uznani za grzech wcielony). Poświęcenia odbywały się w sekretnej komnacie w Hotelu Grand a wejście do niej znajdowało się w pokoju 111 za obrazem kobiety będącej jej prawdopodobnym przodkiem, podczas palenia na stosie. Mroczna Alessa wspomina, że „odkąd powstało to miasto spotykali się tam wiele razy” co oznacza, że Christabella i jej powiernicy zamordowali wielu niewinnych ludzi w wyżej wymienionej komnacie podczas wielu ostatnich lat.

Zanim Christabella i inni członkowie kultu zostali uwięzieni w Mglistym Świecie, pracowała jako dyrektorka Szkoły Podstawowej Midwich, gdzie próbowała wpoić dzieciom doktryny i prawa Bractwa.

Po tym jak siostra Christabelli, Dahlia urodziła nieślubną córkę, Christabella natychmiast uznała dziewczynkę jako wiedźmę. Alessa była ciągle prześladowana i dręczona przez rówieśników, a jej ciotka nie tylko na to pozwalała, ale i zachęcała dzieci do takich czynów. Po tym jak Alessa w wieku dziewięciu lat została zgwałcona w szkolnej toalecie przez woźnego gdy chciała uciec przed prześladowcami, Christabella próbowała przekonać Dahlię, że Alessa jest „brudem” i musi zostać „oczyszczona” twierdząc, że tylko to może przywrócić jej niewinność. Dahlia nieświadoma tego co się zdarzy, zgodziła się. Tuż przed obrazem wiodącym do komnaty ofiarnej, Christabella kazała Dahlii wrócić do domu gdyż „walczą z grzechem a nie grzesznikiem” i siłą zaciągnęła Alessę do komnaty. Dahlia zdała sobie sprawę, że jej siostra zamierza zabić Alessę więc pobiegła po pomoc.

Christabella starająca się przekonać Dahlię.

Christabella i kultyści przypięli Alessę na wielkiej metalowej pieczęci nad misą z rozżarzonym węglem próbując spalić ją żywcem jako czarownicę. Gdy 3 łańcuchy pękły jednocześnie przewracając misę z węglem powodując pożar, Christabella i inni kultyści uciekli z komnaty zostawiając Alessę na śmierć. Dahlia przybyła wraz z policją po tym jak uciekli widząc swoją córkę z poparzeniami czwartego stopnia na całym ciele. Alessa została przetransportowana do Szpitala Brookhaven, gdzie w akcie złości wypaliła oczy swojej pielęgniarce Lisie Garland po czym rozdzieliła swą duszę na dwie części, wpierw tworząc Mroczną Alessę a po 21 latach podzieliła swoją duszę kolejny raz tworząc Sharon Da Silvę. Następnie stworzyła alternatywną rzeczywistość w postaci Mglistego Świata i Innego Świata, więżąc w niej Christabellę, członków kultu i innych którzy ją skrzywdzili aby się zemścić. Christabella i kultyści spędzili ponad 30 lat w Mglistym Świecie Silent Hill wierząc, że nastała Apokalipsa a oni są jedynymi ocalałymi dzięki swojej wierze oraz poczuciu czystości.

Rose twarzą w twarz z Christabellą.

Rose Da Silva po raz pierwszy spotyka Christabellę, gdy ona i Cybil Bennett chronią się w Kościele przed Ciemnością (czyli Alternatywnym Światem). Gdy kultyści chcą zaatakować dwie kobiety w ramach zemsty za śmierć Anny, Cybil strzela w sufit aby ich odstraszyć. Wściekła Christabella każe wszystkim natychmiast się uspokoić mówiąc, że kościół to „świątynia”. Matka Anny, Eleanor prosiła Christabellę by ta ukarała Rose i Cybil, lecz Christabella powiedziała, że Anna sama jest sobie winna gdyż zlekceważyła ich prawa i sama udała się do ogrodu szatana. Po odprawieniu modlitwy by przegonić Ciemność, Christabella zaczęła zadawać pytania Rose jak znalazła się w Silent Hill. Po usłyszeniu jak bardzo Rose jest zdeterminowana by odnaleźć Sharon, Christabella zgodziła się zabrać dwie kobiety do Szpitala Brookhaven gdzie znajdował się demon. Tuż przed wejściem do windy, Christabella chciała oddać Rose jej medalion przepraszając ją za to, że nie oddała jej go wcześniej. Niestety, medalion otwiera się i Christabella odkryła, że Sharon wygląda tak samo jak Alessa. To rozwścieczyło Christabellę i natychmiast kazała kilku żołnierzom zatrzymać Rose i Cybil. Rose, dzięki poświęceniu Cybil udaje się uciec. Tuż przed zabraniem Cybil do kościoła, Christabella każe swym żołnierzom brutalnie pobić Cybil gdy ta leży zakrwawiona na podłodze jako kara za pomoc w ucieczce Rose.

Christabella zdaje sobie sprawę, że skoro Sharon wygląda tak samo jak Alessa to na pewno znajdzie ją mieszkaniu swojej obłąkanej siostry Dahlii ponieważ Dahlia bardzo była przywiązana do swojej córki. Pomimo usilnych błagań Dahlii, Christabella każe żołnierzom zabrać Sharon i Dahlię do kościoła na egzekucję.

W kościele, Christabella przymierza się do spalenia Cybil żywcem jako czarownicę za pomoc Rose obserwując całe wydarzenie ze złowrogim uśmiechem głosząc innym, że „poplecznicy demona przetrawieni ogniem wrócą tam skąd przyszli!”. Po śmierci Cybil, Christabella zamierza spalić żywcem Sharon jednak Rose przerywa rozpoczęcie. Rose próbuje przemówić, Christabelli i innym kultystom do rozsądku, że oni są winni spalenia Alessy Gillespie oraz odpowiadają za stan miasta. Kultyści zaczynają rozmyślać na co rozwścieczona Christabella dźga Rose sztyletem prosto w serce. Podczas gdy Christabella stara się uspokoić zdezorientowany tłum, esencja Mrocznej Alessy wylewa się z rany Rose tworząc portal do Alternatywnej Rzeczywistości (tym samym ocalając Rose przed śmiercią). Zdając sobie sprawę z tego co się stało, Christabella i jej poplecznicy widzą jak dorosła i ciężko poparzona Alessa wyłania się z portalu z telekinetycznie kontrolowanym drutem kolczastym rozpoczynając swoją zemstę na kultystach. Jako pierwszą ofiarę wybiera Christabellę. Alessa łapie ją za ręce i podnosi do góry a następnie łapie ją za nogi i otwiera je w rozkroku. Po czym za pomocą drutów kolczastego brutalnie gwałci Christabellę; druty wychodzą przez jej brzuch, klatkę piersiową, plecy i usta kończąc na byciu rozerwaną na pół. Gdy Christabella jest gwałcona i zabijana przez druty kolczaste, Mroczna Alessa tańczy w jej krwi.

Ciekawostki

Portret bogini kultu w szkole.

 • Alice Krige nosiła niebieskie szkła kontaktowe podczas kręcenia filmu, najprawdopodobniej by jej kolor oczu pasował do Jodelle Ferland i Deborah Kary Unger. Niebieski kolor oczu mógł również podkreślać zimną i niewybaczalną naturę Christabelli.
 • Sama Alice Krige przyznała się, że rola Christabelli nie bardzo jej odpowiadała ponieważ czuła, że jej postać jest zbyt zła i manipulacyjna.
 • Jak zostało to wyjaśnione w Silent Hill: Apokalipsa, jej kult współdziałał z kultem The Order pomimo tego iż nie przepadali za sobą. Chcieli oni zapłodnić Alessę z God ponieważ ciąża mogła przebiegać u ludzi ze zdolnościami psychicznymi. Jednak, wierzyli, że Alessa była grzechem wcielonym co zmuszało Christabellę aby „oczyścić” jej ciało za pomocą ognia w celu zapłodnienia co miało fatalny skutek.
 • Christabella ma wiele cech wspólnych z Claudią Wolf z Silent Hill 3:
  • Oby dwie są bardzo religijnymi kobietami.
  • Oby dwie są przywódczyniami sekt religijnych.
  • Oby dwie chcą oczyścić grzech za pomocą ognia.
  • Oby dwie użyły sztyletów ceremonialnych aby kogoś ugodzić (Christabella ugodziła Rose a Claudia ugodziła Vincenta Smith).
 • W Silent Hill: Apokalipsa, Claudia nazywa Christabellę swoją siostrą. W pierwszym filmie, Christabella zwraca się do Dahlii, „moja droga siostro”. Najprawdopodobniej Claudia zwróciła się tak do niej w sensie religijnym, ponieważ zostało to potwierdzone w scenariuszu, że Christabella jest biologiczną siostrą Dahlii.
 • Christabella jest postacią celowo stworzoną na potrzeby filmu by przejąć rolę Dahlii jako czarnego charakteru z gry komputerowej. W grze, to Dahlia znęcała się i podpaliła Alessę oraz zwracała się do niej „demon” tak jak Christabella.
 • Nazwisko Christabelli to najprawdopodobniej Gillespie, chociaż nie zostało to potwierdzone w filmie. Możliwe też, że zmieniła ona nazwisko by nie być powiązaną z Dahlią.
 • W Szkole Podstawowej Midwich gdzie dyrektorką była Christabella, na ścianie na recepcji można zauważyć portret bogini kultu, która w pewnym sensie przypomina Christabellę. Najprawdopodobniej jest to celowy zabieg aby pokazać rolę Christabelli w szkole jak i w kulcie.
 • Jej imię po łacinie oznacza „Piękna Chrześcijanka” i zostało wybrane z powodu motywu religijnego całego filmu, a „Christ” jest aluzją do Jezusa Chrystusa. Jednak jej imię jest dosyć ironiczne, ponieważ Christabella nie jest chrześcijanką.

Galeria

Advertisement