Chuck De Nomolos - główny antagonista w filmie Szalona wyprawa Billa i Teda z 1991 roku.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Niezadowolony były nauczyciel gimnastyki z faszystowskim światopoglądem żyjący w utopii w 27. wieku, opartej na muzyce i filozofii Billa i Teda, jest sfrustrowany tym, co uważa za głupie i niepoważne społeczeństwo. Stara się zniszczyć dziedzictwo „Wyld Stallyns” i wprowadzić w życie własne pomysły, zabijając je, zanim zdołają przekazać przesłanie o powszechnej harmonii. W tym celu przejmuje kontrolę nad budką podróży w czasie Rufusa i wysyła w czasie roboty zrobione repliki Billa i Teda, aby zabić prawdziwy duet. Monitoruje postępy robotów i wydaje im rozkazy z przyszłości za pomocą urządzenia komunikacyjnego w kształcie kuli; sygnały z urządzenia przekazywane są oczami robota „Ted”.

Plan De Nomolosa na początku się udaje, a Bill i Ted zostają zamordowani. Udaje im się jednak wrócić z martwych i zniszczyć złe roboty dobrymi robotami stworzonymi przez Obcą Stację. Ze swoim planem na krawędzi porażki De Nomolos przybywa do kabiny czasowej, której celem jest wysłanie pary. Bill i Ted wymyślają strategię cofnięcia się w czasie po bitwie, aby ustawić obiekty, które będą musiały go teraz pokonać; obiekty te następnie natychmiast materializują się w teraźniejszości. Pistolet De Nomolosa zostaje wytrącony z ręki przez spadający worek z piaskiem, a następnie on sam zostaje uwięziony przez spadającą klatkę. De Nomolos, niezrażony, wyjaśnia, że ​​może również skorzystać z tej strategii i wyczarowuje klucz do uwolnienia się, a następnie nową broń - która natychmiast okazuje się fałszywa. Bill i Ted wyjaśniają, że tylko zwycięzcy - oni - będą w stanie cofnąć się w czasie, aby ustawić rzeczy - w tym klucz i broń. Po „melvinie” ze Śmierci (który zdaje się lubić De Nomolos), zostaje aresztowany przez ojca Teda, kapitana Logana.

Później ujawniono w sekwencji napisów, że De Nomolos ostatecznie poślubia Missy, młodą kobietę, która wcześniej była żoną taty Billa, a następnie Teda.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.