Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.

Dobranoc Andy.

—Znana kwestia Chucky'ego.

Nie dam skrzywdzić mojego kumpla!

—Chucky przy zabiciu Shane'a.


Chucky - główny antagonista horroru science-fiction Laleczka z 2019 roku, który jest rebootem slashera o nazwie Laleczka Chucky. Jest niekontrolowaną zabawką, która z powodu swojego programowania wpada w szał zabijania, zaprzyjaźniając się z 14-letnim chłopcem o imieniu Andy Barclay.

Głosu użyczył mu Mark Hamill, który również podkładał głos pod różne wersje Jokera i Ferrisa Boyle'a, Ozai, pułkownika Muskę,Darth Bane'a, Króla Szkieletów, Hobgoblina, Maximus, Tony'ego Zucco, Stickybearda, Flinta, Niju, Solomona Grundy'ego, Trickstera, Dyktatorskiego Maximusa Galadrigala, ShiverJacka, Undergrowtha, Agenta Goodmana, Popsiclesa i Alvina Zdradzieckiego.

Biografia

Byłem zepsuty. Nie umiałem cię uszczęśliwić. Ale już mi lepiej. Teraz wiem, jak to zrobić. Ale ty chyba nie chcesz. Może ty też jesteś zepsuty? Chyba trzeba cię otworzyć...i zajrzeć do środka. Zreperuję cię, Andy!

—Chucky przygotowuje się do „uratowania” swojego najlepszego przyjaciela.


W Wietnamie pracownik zatrudniony w Korporacji Kaslan jest krytykowany przez swojego przełożonego i zwolniony. Zanim zostanie zwolniony, pracownik postanawia majstrować przy jednym z modeli Buddi i usuwa zabezpieczenia, aby zrujnować firmę swojego byłego szefa. Ponieważ lalka Buddi miała być dostarczona za granicę, niezadowolony pracownik popełnia samobójstwo.

Po zaszantażowaniu jednego ze swoich współpracowników w lokalnym centrum handlowym, Karen Barclay wręcza swojemu synowi - Andy'emu Barclayowi, lalkę Buddi. Podczas gdy początkowo nie jest zainteresowany lalką, Andy powoli ogrzewa się do lalki, która ochrzciła się Chucky. Niestety, Chucky powoli popełnia brutalne akty, gdy Andy'ego drapie Mickey Rooney, kot chłopaka. Widząc, że kot skrzywdził Andy'ego, Chucky próbuje udusić kota, starając się chronić swojego właściciela. W końcu Andy zaprzyjaźnia się z dwójką dzieci - odpowiednio Falyn i Pugg - dzięki ich miłości do zachowania Chucky'ego. To, co zaczyna się jako zabawa, szybko zmienia się w mroczność, gdy Chucky zauważa, że ​​Andy i jego przyjaciele przyjemnie oglądają Teksańską masakrę piłą mechaniczną 2, bierze nóż z kuchni w celu rekonstrukcji filmu. Na szczęście Andy każe mu przestać, ale jednocześnie Chucky przecina go nożem.

Chucky zaczyna dręczyć Shane'a, chłopaka Karen, osiągając punkt kulminacyjny w tym, że Shane grozi Andy'emu i chłopak chce by mężczyzna zniknął z jego życia. Kiedy Shane wraca do domu do swojej rodziny, zdejmuje świąteczne lampki z dachu. Nagle spada z drabiny, w wyniku czego upada na nogi co powoduje otwarte złamanie obu kostek, wtedy Chucky aktywuje kosiarkę, odcinając mu twarz, zanim wykończy go nożem. Następnie bierze twarz i daje ją Andy'emu jako prezent.

Wieść o jego śmierci krąży po mieście. Zdając sobie sprawę, że to zasługa Chucky'ego, Andy z żalem rozmontowuje Chucky'ego wraz z Falyn i Puggiem. Po wysłaniu jego ciała do zsypu śmieci, elektryk o imieniu Gabe znajduje go i składa ją ponownie, by ją sprzedać. Ponieważ jest teraz w stanie połączyć się z interfejsem mieszkania, Chucky beztrosko torturuje Gabe'a, zanim ten spadł na piłę stołową, zabijając go natychmiastowo. Chucky następnie zostaje lalką Omara i po usłyszeniu, jak matka detektywa Mike'a, Doreen, nazywa Andy'ego swoim nowym najlepszym przyjacielem, Chucky porywa samochód Kaslan i zabija ją osobiście po tym, jak spowodował wypadek.

Andy próbuje przekonać swoją matkę o morderczej naturze Chucky'ego, ale ostatecznie nie udaje mu się to, w wyniku czego Karen zabiera go ze sobą na kolejną zmianę w centrum handlowym, aby trzymać go w pobliżu; podczas gdy w tym samym czasie Mike również jedzie do centrum handlowego, podejrzewając, że zabójcą jest Andy. Jednak Chucky przejmuje kontrolę nad centrum handlowym i "hakuje" liczne zabawki - w tym inne lalki Buddi - aby zabić wielu pracowników i klientów, jednocześnie aktywując sekwencję blokowania, aby uwięzić wszystkich w środku. Andy i jego przyjaciołom udaje się dotrzeć do wyjścia, ale Chucky ujawnia, że ​​porwał Karen pośród chaosu i planuje ją zabić, zmuszając Andy'ego do powrotu. Andy stawia czoła Chucky'emu ale zostaje znokautowanym przez drugą lalkę Buddi; a gdy się budzi, Chucky przygotowuje się do „zreperowania” go, aby znów był szczęśliwy, rozcinając go. Zanim to się stanie, Andy uwalnia swoją matkę i dźga Chucky'ego, a kiedy próbuje rzucić się na Andy'ego, zostaje postrzelony przez Mike'a a następnie Karen odrywa mu głowę.

Później, gdy sanitariusze zajmują się Karen, Mike'iem i innymi ocalałymi, Andy i jego przyjaciele rozczłonkują ciało Chucky'ego w pobliskiej alejce, a potem podpalą je, niszcząc go na dobre. Następnie Korporacja Kaslan dokonuje masowego wycofania wszystkich lalek Buddi w następstwie szału zabijania Chucky'ego i umieszcza je w magazynie. Jednak jedna z lalek zaczyna działać nieprawidłowo w swoim pudełku, mając takie same czerwone oczy i wygląd jak Chucky; co oznacza, że ​​nie został zniszczony na zawsze.

Wygląd

Chucky to automatyczna lalka z krótkimi rudymi włosami i piegami. Miał na sobie niebieski, żółty i czerwony sweter z paskami, przypinkę z napisem „Buddi” na kieszonce. Jego oczy są zasadniczo niebieskie, kiedy jest miły, ale stają się czerwone, gdy jest zły.

Osobowość

Po aktywacji sam Chucky wykazuje osobowość podobną do małego dziecka: złośliwy, przyjazny, niezdolny do odróżnienia dobra od zła (ale z dobrymi intencjami), dosłowny i naśladujący to, co widzi i słyszy. Kocha Andy'ego i chce tylko, żeby był szczęśliwy. Nawet okazuje szczere wyrzuty sumienia i smutek, kiedy widzi, że zdenerwował Andy'ego. Jest również bardzo opiekuńczy w stosunku do Andy'ego, zabijając Shane'a i Mickeya Rooneya, kiedy zrażają się jego właścicielowi.

Jednak w miarę postępów w filmie Chucky „dojrzewa” i rozwija mroczne cechy osobowości, a psoty zamieniają się w złośliwość. Staje się to widoczne, gdy prześladuje, kaleczy, drwi i zabija Shane'a w brutalny sposób, zanim daje jego twarz Andy'emu w prezencie.

Po tym, jak zostaje uszkodzony i zdezaktywowany, a następnie odzyskany i naprawiony przez opiekuna bloku, Chucky wykazuje osobowość podobną do jego oryginalnej iteracji: gwałtowny, zły i sadystyczny. Staje się mściwym seryjnym mordercą, atakującym każdego, z kim Andy miał do czynienia. Atakuje nawet Andy'ego w nadziei, że go „otworzy” i „zreperuje”.

Advertisement