Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym jakichkolwiek pozytywnych cech i bez żadnych szans na nawrócenie się. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze pozytywne cechy to najczęściej są one całkowicie fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił, albo jeśli posiada jakieś humorystyczne lub komediowe momenty, to nijak one nie umniejszają dokonanych przez niego nikczemnych czynów. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Dobry chłopak! Dobry chłopak! Dobry chłopak! Dobry chłopak! Dobry chłopak! Dobry chłopak! Dobry chłopak! Dobry chłopak!

—Cioccolata do Secco po nagraniu kamerą bólu swoich ofiar.

Pokaż mi swoją twarz! Pokaż mi swoją rozpacz! Pozwól mi zobaczyć wyraz twojej twarzy w chwili, gdy twoja nadzieja wygaśnie i twoje życie dobiega końca! Pokaż mi swoją rozpacz, gdy upadasz!

—Cioccolata do Giorno Giovanny po tym, jak prawie go zabił.

Widzisz, Giorno Giovanna, wierzę, że istnieją dwa przypadki, w których możliwe jest szczęście. Po pierwsze, kiedy rozpacz zamienia się w nadzieję, wtedy stajesz się szczęśliwy. Kiedy złapałeś heli w swoich roślinach, byłem tak spanikowany, że naprawdę czułem rozpacz. Ale przeżyłem. Wykorzystałem swoje doświadczenie i siłę psychiczną, aby wrócić i teraz czuję z tego powodu szczęście... Naprawdę. [...] A druga sytuacja, w której czujesz szczęście, to...! Jak patrzysz z góry na kogoś, gdy popada w rozpacz!

—Cioccolata do Giorno Giovanny.

Im bardziej ktoś jest ciekawy, tym silniejszy staje się psychicznie. Ludzie są o wiele bardziej ciekawi niż jakiekolwiek inne stworzenia i dlatego ewoluowali.

—Cioccolata.


Cioccolata jest pomniejszym antagonistą w mandze i anime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind. Jest członkiem elitarnej drużyny Diavolo, Unità Speciale, wraz ze swoim służącym Secco, i jednym z dwóch ostatnich Użytkowników Standu, z którymi mierzy się Drużyna Bucciarati przed konfrontacją z Diavolo. Cioccolata dzierży Stand znany jako Zielony Dzień.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Ryuzou Ishino w grze GioGio's Bizarre Adventure, Naoya Uchida w grze JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle i Atsushi Miyauchi w anime. W angielskiej wersji językowej głosu użyczył mu Bill Butts.

Osobowość[]

Cioccolata to psychotyczny sadysta najgorszego sortu, który rozkoszuje się bólem i cierpieniem, jakie przynosi innym ludziom. Cioccolata, początkowo lekarz, wykorzystywał pacjentów jako obiekty do swoich okrutnych eksperymentów. Celowo diagnozując zdrowych pacjentów jako chorych, Cioccolata swobodnie operował ich, a czasami zmniejszał ich znieczulenie, aby w trakcie operacji odzyskali przytomność, tylko po to, by móc być świadkiem ich udręki. Zanim został lekarzem, Cioccolata zgłosił się na ochotnika do opieki nad osobami starszymi w wieku czternastu lat i z chorej ciekawości, celowo trując starszych pacjentów zepsutym jedzeniem i zażywaniem niewłaściwych leków, do tego stopnia, że ​​większość z nich popełniła samobójstwo. Następnie Cioccolata wyrobił sobie nawyk nagrywania bólu swoich ofiar na taśmie wideo, aby móc je później oglądać. Dla Cioccolaty istnieje tylko jeden rodzaj szczęścia: patrzenie z góry na tych, którzy mają popaść w rozpacz. Według Diavolo, Cioccolata jest również bardzo inteligentny i w młodości stale był na szczycie swojej klasy i najwyraźniej ma bardzo wysokie IQ. Ostatecznie został zwolniony ze swojego szpitala z powodu „wypadku”, w wyniku którego odebrał życie pacjentowi i wtedy dołączył do Passione, zostając użytkownikiem Standu.

Umiejętności[]

Stand Cioccolaty, Zielony Dzień, ma wiele podobieństw do Fioletowej Mgiełki Fugo, ale zamiast toksyn ma zdolność niszczenia miąższu żywych organizmów za pomocą świeżo wyprodukowanej pleśni. Wspomniana pleśń powoduje u ofiary ogromny ból i agonię, gdy jej ciało powoli się rozpada. Ta moc ma jednak wadę, ponieważ pleśń może się dalej rozprzestrzeniać tylko wtedy, gdy użytkownik przeniesie się na wyższą wysokość niż ofiara. Im wyższa wysokość, tym szybsze rozprzestrzenianie się. Rzeczy, które nie żyją, są odporne na tę moc, ponieważ pleśni nie można wytworzyć na martwych przedmiotach. Cioccolata może również użyć pleśni na sobie, co go nie zabija, ale pozwala mu amputować sobie jedną kończynę naraz, a następnie zamknąć wszystkie naczynia krwionośne, aby zapobiec krwawieniu, co oznacza, że ​​może również reanimować kończyny w kawałkach poprzez łączenie wszystkich nerwów. W przeciwieństwie do Fioletowej Mgiełki, która uwalnia wirusa w promieniu 10 metrów, Zielony Dzień ma pozornie nieskończony zasięg, ponieważ pleśń może rozprzestrzeniać się z jednego ciała na drugie. To sprawia, że ​​jego zdolność jest bardzo niebezpieczna na gęsto zaludnionych obszarach, siejąc ogromne ilości rzezi i zniszczenia.

Ciekawostki[]

  • Cioccolata jest w rzeczywistości tak obłąkany i odpychający, że wszyscy w organizacji nim pogardzają. Nawet Diavolo nazywa jego i Secco szumowinami i czuje się zdegustowany, że poprosił ich o pomoc. Wydaje się to jednak wynikać z bardziej pragmatycznych powodów, ponieważ Diavolo nienawidzi Cioccolaty ze względu na jego chaotyczną naturę, która z pewnością przyciągnie mu niechcianą uwagę, a mimo to nadal wysyła go na załogę Bucciarati pomimo masowych ofiar cywilnych.
  • Cioccolata doświadczył najdłuższego pobicia w całej serii, które trwa łącznie siedem stron (trzydzieści sekund w anime), przewyższając nawet Steely Dana, którego pobicie trwało trzy strony (około dwadzieścia sekund w anime).
  • Dolna część ciała Zielonego Dnia nigdy nie została pokazana w oryginalnej mandze. Gra JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind na PS2 dodała mu dolną połową przypominającą ślimaka, podczas gdy w anime ma zwykłe ludzkie stopy.
  • Cioccolata jest uważany przez wielu za najmroczniejszego i najbardziej złego antagonistę w całej serii JoJo's Bizarre Adventure, ze względu na jego nadmiernie sadystyczną osobowość, historię i dokonane czyny. Jest jedyną postacią poza Karsem i Dio Brando, która próbuje spowodować śmierć milionów, próbując zabić wszystkich w Rzymie, w przeciwieństwie do podobnie podłych złoczyńców, takich jak J. Geil i Angelo, którzy spowodowali śmierć tylko dziesiątek ludzi.
Advertisement