FANDOMIMG 0438
Władaliśmy waszymi żywotami od waszego początku. Powinniście byli nas zabić od razu. Ale tego nigdy nie zapamiętacie. Nas tu nigdy nie było. Wasze umysły są nasze.

—Cisza

IMG 0439

Cisza atakuje elektrycznością

Cisza (ang. The Silents) – to rasa kosmitów występująca w serialu Doktor Who. Od początku Ziemi rządzą potajemnie ludzkością ale nikt ich nie pamięta – gdy odwróci się od nich wzrok, natychmiast się o nich zapomina.

Cechy

Cisza ma świetny mechanizm obronny. Gdy tylko odwróci się od nich wzrok, zapomina się o nich. W dodatku potrafią strzelać prądem z rąk rozbijając ludzi na atomy.

Biografia

Cisza przybyła na Ziemię w okresie wynalezienia ognia i koła. Przez miliony lat rządziły wszystkim zza kulis. Niektórzy mieszkali nawet w Białym Domu. Wywoływali konflikty takie jak I i II Wojna Światowa, byli również odpowiedzialni za zamach na WTC.

Niemożliwy Astronauta

W 1969 Doktor przybył do Gabinetu Owalnego wraz z Amy i Rory'm i River Song. Tam odkrył Ciszę, a Amy zrobiła jej zdjęcie. Niestety zaraz potem o niczym już nie pamiętali. Jakiś czas później dowiedzieli się o wszystkim i sprzymierzyli się z prezydentem Nixonem oraz agentem FBI by wyzwolić ludzkość. Jako iż USA przygotowywało się do lotu w kosmos, Doktor zamontował tajemniczy nadajnik w rakiecie Apollo 11. Tam przechwyciło go wojsko jednak prezydent go uwolnił. Tymczasem Amy z agentem FBI odwiedzili upuszczony sierociniec. Okazało się że w środku żyje bardzo dużo Cisz, a właściciel sierocińca przez ciągłe kasowanie pamięci postradał zmysły. Następnie podejrzliwe wojsko zamknęło Doktora w Strefie 51.

Dzień Księżyca

FBI sfingowało śmierć Amy, Rory'ego i River strzelając do nich ślepakami. Następnie podrzucili Ich "ciała" Doktorowi. W środku więzienia prezydent wysłał TARDIS. Tam znajdował się hologram Ciszy. Wszyscy udali się więc do Ich kryjówki. Tam Doktor aktywował nadajnik z rakiety Apollo 11 która znajdowała się teraz w kosmosie. Z takiej wysokości zaczął nadawać na wszystkie ekrany na świecie, przemowę Ciszy którą Amy nagrała na komórkę. Ludzkość widząc Ciszę na ekranach rozpoczęła bunt i zaczęła mordować kosmitów którzy znajdowali się np. Za nimi.

Cisza zmuszona była opuścić Ziemię. Na końcu Doktor z towarzyszami powrócił do Białego Domu gdzie dostał oficjalne podziękowania od prezydenta i wrócił do teraźniejszości.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.